Milliyet Ege’den 90+3 Altınordu

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta kalemlerinden Altınordu analizi.

Bülent Buda: Nadiren tanıklık ettiğimiz kötü günlerden biriydi. Pas oyunu yetersiz, haliyle pozisyon üretimi de öyleydi. Yani anlayacağınız örgütlü oyun anlayışı Adana’da yoktu. Rakip daha hızlı, daha sert, daha istekli. Öyle ya da böyle pozisyon üretiyor, golleri sıralıyor. Bu sezon ilk kez oluyor. Ligin havasını özümseyerek olgunlaşması gereken oyuncular var. Yani en az Berkay kadar diğerleri de terlemeli ya da canları acımalı. Adana’da öyle değildi. Öyle olduğu için de kazandılar, uzun haftalar boyunca yenilmediler.

Fatih Tanfer: Altınordu Adana deplasmanında bu sezonun en etkisiz oyununu oynadı. Bu oyunun karşılığı da maalesef 3-0’lık mağlubiyet oldu. Oyunun başından itibaren oyunun kontrolünü Adana Demirspor’a kaptırdı. Defansta Hasan Hatipoğlu başta olmak üzere bariz hatalar yaptılar. Kademe anlayışı son derece kötüydü. Olgunlaşması gereken oyuncular var. Ancak bir de olgunlaştığını zannedip koşmayan ve takım oyunundan kopanlar var. Bu kadar başarılı bir takımı bir mağlubiyet sonrası yok edemeyiz. Ne diyelim? “Uzun lig maratonunda böyle kazalar olur” diyerek bu ligin en iyi takımlarından biri olan Hatayspor maçının öneminin Play Off mücadelesi için daha da arttığını belirtmekte yarar var.
Mehmet Demirtaş: Adana deplasmanında, hep gururlandığımız Altınordu’yu tanıyamadım. Yenilmezlik serisinin vermiş olduğu rehavet gözlerden kaçmadı. Ancak her şeye rağmen lig devam ediyor. Süper Lig’i çok arzulayan Hüseyin Hoca gerekli tedbirleri alacaktır. Hedefe uzanan yolda böyle kazalar olur. Bu gençlerin yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. Daha önlerinde alınacak çok puanlar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu