Milliyet Ege’den 90+3 Altay

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta kalemlerinden Altay analizi.

Bülent Buda: Ressamın fırçasından çıkmış, sanat eseri gibi bir gol. Helder’in ayıp ötesi oyun dışı kalışı. 10 kişilik takım, aklını sergiliyor alanda. Marco bölgesinden geriye geliyor, topu alıyor, başını kaldırıyor, o an rakip savunma arkasına koşusunu başlatmış Kappel’i görüyor. Sağ ayağının dışıyla kusursuz bir pas gönderiyor. Kappel topla buluşuyor, kaleciyi karşısına alıyor sağ ayağıyla nefis plaseyi uzak köşeye yolluyor. Birinci sınıf bir gol. Geriye düşen Giresun, 10 kişilik Altay’a özellikle geriye yaslandığında basıyor. Lakin siyah beyazlılar örgütlü, fiziksel ve zihinsel olarak üst düzey bir gün yaşıyorlar. Kalede Aydın, önündeki savunma bölgesini orantısal olarak kusursuz bir şekilde paylaşıyorlar. İkinci gol, yine harika bir karşı atak, yine akıl ve bilinç üretimi. Marco günü bir asist ve bir golle taçlandırıyor. Kazanılan 3 puan Altay’ın bundan böyle gerçek kimliğini sergileyebilmesi için değerli bir kazanım. Kutlarız.

Fatih Tanfer: Gazetemizin 90+3 köşesinde sezonun ilk yarı değerlendirmesinde bu takımın en büyük sorununun orta sahada olduğunu belirtmiştik. Devre arasında Altay yönetimi Putsila, Patos, Tavares gibi 3 etkili orta saha oyuncusunu kadrosuna dahil edip bu sorunu ortadan kaldırdı. Giresun maçında da gördük. Kalede Aydın, güven verirken, Gencer’in yanında ülkemizde sıkıntısı çekilen sol stoper pozisyonunda Ulaş çok doğru işler yapıyor. Yeteneklerini ve süratini her geçen gün geliştiren Kappel ve Marco gibi bir usta. İşte Altay’ın geldiği nokta. Burada bu başarının en önemli etkenlerinden bir tanesi de 90 dakika maçtan kopmayan, disiplinden taviz vermeyen bir Altay izlememizdir. Altay bu trendle giderse son düdüğe kadar Play Off yarışını kovalar.

Mehmet Demirtaş: Öncelikle Sait Hoca’yı kutluyorum. Oyun aklı ve de tercihleri ile Altay’ı adeta kanatlandırdı. Giresunspor maçı hayati önem taşıyordu. 10 kişi kalmasına rağmen kazanma arzusu ve de hırsı ile pes etmediler, hakları olanı aldılar. Kırmızı kartlar son haftalarda biraz fazla. Bu hafta Ege derbisinde Balıkesir ile karşılaşacaklar. Ardından zirveyi isteyen Gençlerbirliği ile. Kısaca Altay bundan sonra hem kendi hemde ligin kaderini belirleyecek maçlara çıkacak. Rehavete kapılmadan alınacak puanlarla Play Off hayal değil. Yeter ki istesinler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı