Milliyet Ege’den 90+3 Bucaspor

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

 Milliyet Ege’nin usta kalemlerinden Bucaspor analizi.

Bülent Buda: Bitime 11 hafta var. Vazgeçmek yok. Kazanılan tek puan başlangıç olsun. Haftaya sıkı bir maç uygulayacaklar. Kazansınlar, çıkışa geçsinler. Artık bundan böyle sözün bittiği eylemin başladığı yerdeyiz.

Fatih Tanfer: Bucaspor, Diyarbekir karşısında çok önemli bir puan aldı. Puanı 17, rakiplerine gelirsek Adliyespor 20, Bağcılar 24, Fatsa 24, Gölcük 25 puanda. Bu hafta lig ikincisi Kocaelispor’la evinde oynuyor. Haftaya da lider Bayburt’a gidiyor. Benim, başkanın yönetim anlayışına Levent Hoca’nın da bilgi birikimine inancım tam. Eğer fark açılmazsa, 28 ve 34. haftalar arasındaki 7 haftalık fikstür Buca için büyük bir avantaj. İnanmayan fikstüre baksın. Bucaspor’un bu yarıştan asla vazgeçmemesi gerekir.

Mehmet Demirtaş: Bucaspor’un zorlu yarışı devam ediyor. Alt sıralardan kurtulmak adına her hafta umutlandığımız fırtına bir türlü esmiyor. Diyarbekirspor’la 1-1 berabere kalan düşme hattındaki Buca, son 4 haftada öne geçtiği 3 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılamadı. Özellikle gol attıktan sonra kalesini gole kapatla alışkanlığını edinemedi. Geriye 11 hafta kaldı. Bucaspor’un asla vazgeçmemesi gerekiyor. Yılmamalılar. Gençlerin her biri ayrı yetenekli. Ancak kalan haftalarda kazanma alışkanlığını kazanmaları gerekiyor. Özellikle kendi sahasında asla puan kaybına tahamülü yok. Bu haftaki Kocaelispor maçı hayati önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu