Milliyet Ege’den 90+3 Karşıyaka

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

 Milliyet Ege’nin usta kalemlerinden Karşıyaka analizi.

Bülent Buda: Yolculuk vazgeçmeden sürüyor. Sıkı bir maç. Lideri net bir skorla yenmenin tadı da bir başka oluyor. Ayrıntıları gözden kaçırmamak gerekiyor. Karşıyaka bu maçı kazanmasaydı, alttaki üçüncü ile puan farkı 4 olacaktı. Neyse ki böyle bir sıkıntıya izin vermedi futbolcular. Büyük bir moral motivasyon. Geride kalan maçlar daha güzel geçecek.

Fatih Tanfer: Karşıyaka’yı lider Kırşehir BLD. karşısında oyununu seyredince Karşıyaka’nın ne kadar güçlü birtakım olduğunu izleme şansımız oldu. Seyircisinin müthiş desteğini de arkasına alıp sert ve devamlı pres anlayışıyla lidere oynayacak alan bile bırakmadı. Lider’in doğru dürüst bir atağı bile yoktu. Geçen haftaki yazımızda Karşıyaka’nın en büyük eksikliğinin golcü sıkıntısı olduğunu ama Doğukan ve Hakan Kuş gibi yeteneğinin bulunduğunu artık bu oyuncuların devreye gidermesinin zamanı geldiğini belirtmiştik. Bu hafta iki genç de attıkları golle takımlarının galibiyetinde önemli rol oynadılar. Ancak galibiyetin gerçek nedeni takım oyununun disiplinli bir şekilde uygulaması sonucu geldi. 2 hafta önce söylediğim ifadeyi tekrar etmekte yarar görüyorum Karşıyaka güçlü oyuncuları ve oyun anlayışıyla inanırsa Play Off’u sonuna kadar kovalar.

Mehmet Demirtaş: Çok sevdiğim bir söz vardır. ‘Zafer inananların’ aynen öyle. Bu gençler inandı ve savaşıyor. Lider sever Kaf Kaf, aldığı bu galibiyetle tırmanışını sürdürecektir. Bu güzel havayı asla kaybetmemelisiniz. Potansiyeliniz ve yapabilecekleriniz ortada. Ortaya koyduğunuz performansı daha da yükseltmek sizin elinizde. Kutlarım Karşıyaka’nın evlatlarını.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı