Milliyet Ege’den 90+3 Menemenspor

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta kalemlerinden Menemenspor analizi

 Bülent Buda: Liderler her defasında dirençle karşılaşır. Lidere karşı motivasyon farklıdır. Hele bir de düşme kaygısı yaşıyorsanız. Ne denli erken gol, o denli erken çözülür rakip. Açar arkasını gelir üstünüze üstünüze. 17. dakika erken gol diye tanımlayacağımız zaman dilimidir. Menemen, önde ve savunma planında öylesine açık alan bırakıyor ki “Gel Fethiye’ye, at bana” diyor. Onlar da gelip atıyor. İkinci yarı bütünüyle kaos, kabus, kısır döngü. 3’ü bir arada tam 42 dakika. Neyse ki Ali Özgün 87. dakikada o topu ikram gibi önünde buldu, hakkını yemeyelim iyi de vurdu. Adeta ağlara astı topu. Aynı Ali Özgün uzatmalarda daha net olan üçüncüyü bu kez gole dönüştüremedi. Sonuç; Menemen zirve kalitesinde oynamadı. İki takımın oyuncularının çoğunluğu oyuna, rakiplerine ve hakeme saygılı değildi. Yani çivisi çıkmış futboldu izlediğimiz.

Fatih Tanfer: Menemenspor aldığı iki deplasman galibiyeti sonrası güçlü Fethiyespor karşısında bilhassa soldan Mustafa Çeçenoğlu ve Ercan işbirliği Umut’un iyi oyunu ile maçın hakimi oldu. Golde Hüseyin’in kafa vuruşu ise muhteşemdi. Ancak Fethiye’nin güçlü hücum oyuncusu Yakup Ramazan Menemen defansını zorladı ve golü de buldu. Rakibin hızlı hücumları karşısında kalesinde tehlikeler yaşadı. Menemen’de kaliteli oyuncular var. Çabuk düşünüp sahada uyguladıkları zaman yenemeyecekleri takım yok. Menemen’in evinde Tuzla’nın da deplasmanda galibiyeti sonrası nefes nefese bir yarış devam ediyor. Menemen’de her sene bunu yaşıyoruz. Umarım bu sene ipi göğüsleyen Menemen olur.

Mehmet Demirtaş: Ligin ikinci yarısındaki etkili oyununu sürdüren Menemenspor, son olarak da evinde Fethiye karşısında anlamlı bir galibiyet aldı. İkinci devreyi kayıpsız götürüyorlar. Geride bıraktıkları 6 maçta sadece 2 beraberlikleri var. Geçtiğimiz hafta deplasmanda destansı bir Tuzla galibiyeti aldılar. Bu hafta aldıkları galibiyetle de yarıştan yine düşmediler. Gelecek hafta da bu seriyi sürdüreceklerine eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu