Milliyet Ege’den 90+3 Altay

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

 Milliyet Ege’nin usta kalemlerinden Altay analizi.

Bülent Buda: Furkan sanıyorum ilk kez ilk 11’de şansını iyi kullanamadı. Rakip geriye düşmüş, basıyor arkası açık tam Furkan’lık ortam. Neyse, yine şiir gibi, resim gibi, sanat eseri gibi bir gol. Kappel’deki çıkış sergilediği futbol kalitesi arkadaşlarınla iletişimi hayranlık uyandırıyor. Olağanüstü bir gol asistiydi. Karşındaki rakibin başını döndürdü adeta. Golcü yine boş geçmedi. Nerede, ne zaman olacağını, nasıl duracağını biliyor. Sezgileri güçlü, bitirici vuruşu benzersiz Marco’nun. Aydın ile Ulaş her hafta üstüne koyarak büyüyorlar. Tatos tam bir maestro. Teknik yanı güçlü ve ek olarak savaşçı. Gencer’in yönetiminde savunma kusursuzdu. Murat Uslu günü gol atarak tamamlayabilirdi. Orta alandaki eksik sayısı ürkütücü boyuttaydı. Yasin’in o alandaki savaşımı takdiri hak ediyor. Kazanılan 3 puan beklentileri farklı bir boyuta taşıdı. Bu aşamada da takım zihinsel olarak çok rahatladı.

Fatih Tanfer: Altay devre arasında yaptığı doğru nokta transferleri ve Teknik Direktör Sait Hoca’nın takıma nasıl doğru bir kimlik kazandırdığını görmüş olduk Son 5 maçta alınan on üç puan hiç de kolay değil bu maça gelince Altay maçın başından itibaren ne yaptığını bilen bir takımdı, artık izlemek keyif veriyor. Temposu ve mücadele gücü her hafta artıyor disiplinli oynuyorlar işte Kappel adeta yeniden doğdu böylesine doğru oynayınca büyük golcü usta Marco her maçta golünü atıyor. Altay artık hem heyecen hem de umut veriyor ve adım adım da Play Off’a ilerliyor.

Mehmet Demirtaş: Altay Sait Hoca ile fırtınalar estirmeye devam ediyor. Özellikle hocanın oyun aklı ve de kadro mühendisliği muhteşem. 4 haftada 4 galibiyet. Play Off hayal bile değil. Murat Uslu, Ulaş ve de Yasin gelecek vaad ediyor. Marco ve Kappel zaten kalitelerini ortaya koyan oyuncular. Eksiklerine rağmen kazanmasını bilen Altay izliyoruz. Haydi Altay sen finalleri seversin. Yolun sonu aydınlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu