Milliyet Ege’den 90+3 Göztepe

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

  Milliyet Ege’nin usta kalemlerinden Göztepe analizi.

Bülent Buda: Önce Tamer hocaya hoşgeldiniz kolay gelsin diyelim. Konya koşullarında kazanılan bir puan değerlidir. Özellikle duran toplarda Beto’nun önündeki alan stoperler tarafından doğru paylaşılmıyor. Önceki maçlarda da benzer gollre tanıklık ettik. Deniz Kadah iki kez direkten döndü girişimciliği, oyun iştahı sevindiriciydi. Beto her haliyle takımın itici gücü. Yasin gollerini atsın, kendi oynasın tribünleri boşverin. Serdar’dan beklentilerimizi henüz alamadık. Göztepe’nin maç kazanma gereksinimi var. Ghilas-Jerome daha çok çalışın daha çok gelişin lütfen. Göztepe iyi bir takım. Savrulmalar yaşandı. Devamlılığa, özgüvene, mutlu olmaya ihtiyaçları var.

Fatih Tanfer: Göztepe’nin, Konyaspor karşısında ilk yarıda hafta içinde oynanan 120 dakikalık Türkiye Kupası maçının yorgunluğundan olsa gerek sahada istenilen performansı gösteremediği bir gerçekti. Buna rağmen Deniz’in bir şutu direkten döndü, iki de net gol pozisyonu buldu. Tamer Hoca oyuna hamlelerinde akıllıydı. Devre arasında Ngando’yu oyuna aldı. Göztepe adına pozitif etkilerini sahada izledik. Takımın taktiksel disiplini ikinci yarı boyunca devam etti. Golü buldu. Göztepe ilk yarıda yenilgiyi kabullenmeyen anlayışı ile büyük bir reaksiyon gösterdi. Konyaspor sahanın her yerinde pres anlayışını uygulamaya çalıştı. Ancak Göztepe sakin oyun tarzı ile hem boş adama pas hem de adam eksiltme özellikleri olan dikine ve hızlı rakip defansın üzerine giden Serdar, Yasin, Jerome ile rakibin baskısını kırdı ve çok etkili ataklar geliştirdi. İkinci yarıda savunmayı biraz daha öne çıkarıp en önemlisi de ikinci topların hepsini kazandılar. 84. dakikada ofsayt diye kesilen Yasin’in pozisyonu VAR sözleşmesine göre içler acısı bir karardı. Oynat, sonuca göre VAR’a ofsayt için müracat edilmesi gerekirken hiçbiri yapılmadı. Elbette alınan 1 puan ve bu oynanan oyun gelecek adına umut ve moral aşıladı. Tamer Hoca’nın doğru kadro mühendisliğini, zamanında müdahalelerini ve takıma verdiği irade gücünü çok beğendim. Penaltı başta olmak üzere yaptığı süper kurtarışları ile Beto’da alkışı sonuna kadar hak ediyor.

Mehmet Demirtaş: Tamer hoca takımın dümenine geçti ve ilk sınavını kupada Malatyaspor karşısında verdi. 120 dakika dirençli, kazanma arzusu geri dönmüş bir Göztepe seyrettirdi bizlere. Ardından Konya deplasmanı. Tamer hoca ile Göztepe’de hareketlilik geri döndü. Konya’da futbol adına her şey var ancak VAR uygulaması yoktu. Haksız hakem kararlarına Beto’nun kurtarışları gerekli cevap olmuştur umarım. Jahovic’in yaptığı tiyatrolar ayıptı, yakışmadı. Onun bu yaptığı oyunlara Göztepelilik duruşunu benimseyen ve Fair Play ruhuna yakışır bir şekilde hareket eden sarı kırmızılıların sağlık ekibinin, Konyaspor sağlık ekibinden önce sahaya girerek müdahale etmesi en büyük dersti. Savunmada hatalar devam ediyor. Adam ve alan paylaşımı keyif kaçırıyor. Özellikle Deniz’in şutları direklere takıldı. Büyük talihsizlikti. Yaşanan onca talihsizliklere ve de haksızlıklara rağmen 1 puan çok değerliydi. Geriye 10 maç kaldı. İlk sınav Kasımpaşa. Bu hafta alınacak galibiyet Göztepe’nin ligdeki kaderini belirleyecek. Ancak Tamer hoca ile tekrardan harekete geçen Göztepe’nin düşme korkusu yaşayacağını düşünmüyorum. Güçlü taraftarıyla ve de kazanma arzusuyla bu sene bu ligde kalacaktır. Göztepe bu her şeyi yaşatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu