Milliyet Ege’den 90+3 Altay

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

 Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Altay analizi.

Bülent Buda: Analarının ak sütü gibi kazanmayı hak ettikleri maçtan yenik ayrıldılar. Ucuz, bir penaltı. Oyunun büyük bölümünde egemen futbolun güzel yanlarını inceliklerini sergileyen Altay’ı yenik düşürdü. Uzatmaların bitimine kadar arayışlarını sürdüren, pozisyon üreten taraftı Altay. Hele o uzatmalarda kalesinden gelip kafayla harika bir gollük pas atan Aydın. Hiç hak etmedikleri bir yenilgi oldu. Liderliğe hangi takım oynuyor dense tartışmasız Altay’ı gösterirdi izleyenler. Altay, Gençlerbirliği’nin dilediği futbolu oynamasına izin vermedi. Öyle ki o disiplinli futbol bir ara sinirlendirdi rakiplerini. Altay, bu isteğini bu etkileyici futbolunu devam ettirsin. Bunu ilk kez söylüyorum, ilk 6 o kadarda büyük bir hayal değil.

Fatih Tanfer: Altay’ın takım halinde iyi bir kurgusu vardı. Maçın başından itibaren tüm saha boyunca rakibine etkili bir baskı yaptı. Orta alandaki usta ayaklarıyla maçı istediği biçimde yönlendirdi. Her geçen gün yıldızlaşan Kappel harika toplar getirdi. Marco biraz şansızdı, vurdukları gol olmadı. Altay’ı seyrederken ciddi anlamda hayran kaldım. Maçın genelinde oyun felsefesini son derece iyi uyguladı. Takım halinde doğru pozisyon uyguladılar. 5 net gol kurtaran Gençlerbirliği kalecisi Emrullah’ta maçın yıldızı seçiliyor. Maçın kısa bir özeti olsa gerek. Ancak 90+6’da duran toptan gelen ortayı kaleci Aydın’ın kafayla cezaalanına indirdiği top Putsila’nın vuramaması büyük bir şansızlıktı. Altay yenildi ve yazık oldu. Bence bu haftanın en iyi oynayan takımıydı..

Mehmet Demirtaş: Geçtiğimiz hafta İzmir’de Balıkesirspor’u tek golle yendiler ama sahanın mutlak üstünlüğünü ele aldılar. Çok baskı yapıp doğru hamleler uyguladılar, bunun sonucunda da 1 golle galibiyeti aldılar. Gençlerbirliği deplasmanında da aynı durum söz konusuydu. Ellerinde geleni yaptılar, ama galibiyete uzanamadılar. Bazen ne kadar isteseniz de olmuyor. Biraz da şans gerekiyor. Ben Altay’ın sahadaki duruşundan ve taraftarının desteğinden çok umutluyum. Bana göre inanmışlar ordusu Altay için Play Off hayal değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu