Milliyet Ege’den 90+3 Altınordu

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

 Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Altınordu analizi.

Bülent Buda: Yaklaşık 65 dakika 10 kişi. Maçın bütününde karşı kaleye 3 atak bir gol 3 puan. Geriye yaslanmış Altınordu, alıştığımız bir durum değil. Yine de yoğun baskı altında rakibin tek net pozisyonu vardı onu da Erce kornere çeldi. Savunma alanını orantısal, dengeli, doğru parsellediler. Savunma göbeğinde Sinan ile Hasan özellikle yüksek toplarda rakiplerine göz açtırmadılar. Oğulcan ile Alican’ı orta alanda daha etkileyici görmek isterdik. Goldeki hızlı karşı atak, pas akışı, anılın final vuruşu yine birinci sınıftı. Maça başlayan 11’deki rotasyon çarpıcıydı. Teknik birimde Adana Demirspor’un farklı yenilgisinin dışa vurumu olmalı. 3 haftalık aradan sonra yeniden 3 puanla buluşmak iyi oldu.

Fatih Tanfer: Altınordu asla mücadeleden vazgeçmiyor. Sonucunda da böylesi güzel 3 puanlara sahip oluyor. Nedense bazıları Altınordu bu hafta yenildi artık Play Off yarışına devam edemez düşüncelerini aceleci davranarak ifade ediyorlar. İşte harika bir galibiyet ve puan. 6. sıradaki Gazişehir’le aynı puandasın. Play Off yarışı inanılmaz bir hal aldı. Altınordu 38. dakikadan itibaren 10 kişi kalmasına rağmen oyunun temposunu istediği gibi organize etti. En önemlisi maç içinde gelişen şartlara göre doğru tedbirler alan Hüseyin Hoca ve maçın başından sonuna kadar doğru oynayan ve 3 puanı hak eden gençlerde alkışı hak ediyorlar.

Mehmet Demirtaş: Geçtiğimiz hafta evlerinde kaybettikleri 2 puanın telafisini yaptılar adeta İstanbulspor deplasmanında. İstediler, zorladılar ve ilk yarıda öne geçmesini bildiler. 10 kişi eksik kalmalarına rağmen mücadeleden bir an olsun düşmediler. Maç içindeki doğru hamleler ve duruş ile maçtan 3 puan çıkarmayı bildiler. Kutlarım Altınordu’yu. Play Off’dan kopmamak adına güzel bir galibiyet oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu