Milliyet Ege’den 90+3 Altay

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Altay analizi.

Bülent Buda: Oynama fırsatı bulanların kendini sınama günüydü.Bakın 4 gol var yine 2 Marco 1 Kappel. İki kez gol atma egoizmine yenik düşen Furkan (Pas vermesi gerekirken) maçın bitimine doğru amacına ulaştığında tepkisi izlenmeye değerdi. Altay lig sıralamasının en rahat olanlarından. Aşağısı ile ilişiğini kesip yukarılara göz kırpıyor. Olur mu? Olur! Büyük bir patlamayla. O umut diri, istekli, hevesli tutar. Bu arada haftalar oldu, zaman akıp geçiyor. Bitirdiğim yorum sonrası bir şey unuttum diyorum. Bugün ıskalamadan bir kenara not aldım. Sait Hoca’ya hoşgeldin denilecek. Bağışla hocam rötarlı oldu. Hoşgeldin özlemiştik

Fatih Tanfer: Altay’ın, Karabük karşısında maçı kazanma arzusu üst düzeydeydi. İlk yarıda durumu 3-0 yaptı. İkinci yarıda Fair Play gereği olsa dört tane 17 yaşında oyuncuyu oynatan yaş ortalaması 19 olan Karabükspor’un fazla üstüne gitmedi. Futbol adına değerlendirilecek, Altay’ın gücünü gösterecek nokta maçın ilk yarısıydı. Kappel ve Furkan (biraz daha şahsi oyundan vazgeçmesi takımın gücünü artıracaktır) usta golcü Marco’da 2 golle sahnedeydi. Savunma, gayet iyiydi. Sağ bek Mustafa Murat’ı iki yıldan beri çok beğeniyorum. Kendisinin bu takıma çok daha fazla katkısı olacağını da düşünüyorum. Bu oyunu görünce daha önceleri nerelerdeydiniz diye sormadan da duramıyorum.

Mehmet Demirtaş: Altay’ın, küme düşmesi kesinleşen rakibi Karabük karşısında 4 gollü galibiyeti üst sıralara tırmanışı açısından çok değerliydi. Siyah beyazlılar özellikle ligin ikinci yarısında oynadığı 9 karşılaşmadan 20 puan toplayarak başarılı grafiğiyle Play Off’a göz kırpıyor. Ancak milli ara sonrası Altay’ın zorlu fikstürü başlıyor. Kalan 8 maçın 4’ü evinde 4’ü deplasman. Önce Denizlispor, Gazişehir, Adana Demirspor ve Hatayspor. Bu maçlardan alınacak puan ve puanlar Altay’ın yol haritasını belirleyecektir. Sait hocayla çıkışa geçen Altay’ın milli ara sonrası ilk 4 haftalık periyottan kazasız çıkacağını umut ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu