Milliyet Ege’den 90+3 Altınordu

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Altınodu analizi.

Bülent Buda: İlk 45 ders gibi en iyi futbol gösterisi. Bir futbol takımından fazlası bu çocuklar. Kerim günün futbolcusu. İki asist (biri rakibe) Bir gol ve sağ kanadı tapulu arazisi gibi korkusuzca kullanıyor. Serdar Deliktaş, sakatlıktan dönüşünün en görkemli oyununu sergiledi. Geriye çekilip pas akışına yaptığı katkılar, yere sağlam basan duruşu ve de kale önü fırsatçılığı. Kaptan Hasan savunmanın temel dayanağı. Altınordu, günümüzün batılılar çapında sergilediği futbol anlayışı elbette bütünüyle olmasada rakiplerinin gözüne soka soka sergiliyor. Altınordu ilk 2’ye koşuyor. Bitirirken unutmadan, Atakan daha alçakgönüllü olmalı. Bir gol atmakla büyük futbolcu olunmuyor.

Fatih Tanfer: Futbolda büyük başarılar elde etmek için bilgi, cesarete ve iyi oyun gerekir. İşte bunların hepsini birden bir arada yürüten Altınordu cuma akşamı kümede kalma savaşı veren Eskişehir karşısında abartmayalım ama tam bir futbol resitali yaptı. Maç sonu istatistiklerinde Altınordu’lu oyuncuların 122 km koştuğu gerçeği asla gözardı edilemez. Bu iyi çalışmanın, doğru oyun anlayışının üstüne eklenen en önemli veridir. Altınordu savunma disiplini, orta alan kurgusu ve kanatların takıma büyük katkısıyla dört dörtlük bir futbol oynadı. Her futbolcu görevini başarıyla yaptı. Ancak ilk golde hatası olmasına rağmen kendini toparlayıp bir gol ve bir asist yapan Kerim Alıcı ile defansın merkezinde sezonun en iyi oyununu oynayan Hasan Hatipoğlu çok etkiliydiler. Ancak bence takımın galibiyetinin mimari hücumda müthiş işler yapan iki nefis asistle Eskişehir’in teslim olmasını sağlayan Serdar Deliktaş’tı.
Mağlup duruma düşmesine rağmen (golde yardımcı hakem ofsaytı kaldırmıştı. Hakemin oyunu durdurması gerekirdi.) Kerim hata yaptı gol yendi. Ancak hiç bir şekilde oyundan kopmadı. Savunmada iradesi ve sürekliliği vardı. Maçın tempo ve ritmini belirledi. Tek kelimeylede coşkusuyla maçı aldı götürdü Altınordu nasıl olsa birgün durar diyenlerin hayallerini de yıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu