Milliyet Ege’den 90+3 Bucaspor

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Bucaspor analizi.

Bülent Buda: Yenilgi sorun değil. Zor bir takıma karşı zor bir deplasmandı. Önümüzdeki hafta gelecekteki 3 puanların ilk başlangıcı olsun. Bu takım bu ligde kalacak başka yolu yok.

Fatih Tanfer: Bucaspor Karacabeyspor’a mağlup olarak 5 haftalık seriye son verdi. 26 puanla ligin son sırasına yerleşti. Kaldı 7 hafta. Biz de alıyoruz elimize kalemi kağıdı hesap yaıyoruz. Düşme hattının üstündeki takımlarla aradaki fark 4’e ve 5’e çıktı. Ama bu hafta son derece önemli bir viraj. Buca’nın rakibi 26 puanla Adliyespor. 27 puanlı Fatsa, Halide Edip deplasmana gidiyor. 30 puanlı Cizre, lider takipçisi Kocaeli’ne gidiyor. 31 puanlı Gölcük, Turgutlu deplasmanında. Adliyespor maçının ne kadar önemli olduğunu bilmem anlayabildiniz mi? Siz kazandınız rakipleriniz kaybettiği takdirde düşme hattının üstündeki takımlarla fark 1’e iniyor. Onun için bütün Buca’nın ve Bucaspor’u sevenlerin takımlarını yalnız bırakmaması gerekiyor.

Mehmet Demirtaş: Kimse ümitsizliğe kapılıp bu yenilgiyle umudunu kesmesin. Bucaspor’un en büyük kazanımı genç Başkan Cihan Aktaş ve Levent Eriş. Başkan kulübün ayağa kalkması için gecesini gündüzüne katıp var gücüyle çalıştı transferin önünü tek başına açtı. Yetenekli ancak deneyimsiz gençlere ilave yapılan transferler ile Bucaspor takım olma yolunda büyük yol katetti. Bucaspor’un tek eksiği şuan kenetlenme, bütünleşme. Kalan 8 haftada Buca’da geçimini sağlayan iş adamlarından, siyasetine herkesin kenetlenmesi ilk öncelik olmalı. Takımlarını asla ve asla yalnız bırakmamalı. Unutulmasın ki başka Bucaspor yok. Bu gençler bu takımı bu sene bu ligde tutacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı