Milliyet Ege’den 90+3 Menemenspor

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Menemenspor analizi.

Bülent Buda: Eğer liderseniz, karşınızdaki tüm takımlar da direnir. Futbol temel gerçeği budur. O nedenle daima oyuna tempolu giriş yapıp, rakibi ilk dakikalarda hataya zorlayarak pozisyon üretip erken gole ulaşmalısınız. Nasıl ama? Tribünde oturup akıl vermek ne kolay değil mi? Lakin söylediklerim doğru. Suat Hoca iyi bilir. Erken atılan gol, rakibi açar, gelirler üstünüze, savunma anlayışından uzaklaşırlar, gollere davetiye gönderirler. Şimdi Tuzla 4, Karagümrük 6 puan geride. Şimdi sırada Deplasman BAK Spor. Baktım yeri rahat, 10. sırada. Bence Menemenspor deplasmanlarda sorunları daha kolay çözüyor. İlk sıradalar, ligin bitimine kadar da bu böyle devam edecek.

Fatih Tanfer: Menemenspor şampiyonluk yolunda çok da iyi oynamadığı maçta 85. dakikada Ali Özgün’ün attığı golle maçı kazandı ve en yakın rakibi Tuzla ile puan farkını 4’e çıkardı. Hızla şampiyonluk yolunda ilerleyen Karagümrük’ün kendi evinde mağlup olması da bu galibiyete başka bir tat kattı. Menemenspor nedense hep kontrollü oyunu tercih etti. Final paslarında başarı yoktu. Yine hücuma çıkarken kaptırılan toplar sorun oldu. Umut, takımın öne çıkan oyuncusuydu. Kornerden gelen top sonrası atılan golde Veli’nin katkısı çok önemliydi. Menemenspor daima kontrollü oyunu tercih ediyor. Kalan 8 maçta hata yapmaması ilk öncelik. Alınan 3 puanla Menemenspor keyifli bir hafta sonu yaşadı.

Mehmet Demirtaş: Menemenspor istikrarını sürdürdü diyebiliriz. Ellerinden geleni yapıyorlar şampiyon olmak için. Ortaya çıkan sonuç da bu inanmışlığın bir ürünü oluyor. Sahada doğru işler yaparak yollarına devam ediyorlar. Ne liderliği bırakıyorlar ne de uzaklaşıyorlar. Kazanmak için gereken ne ise onu yapıyorlar. Kırklarelispor’a karşı da disiplinden hiç sapmadan 1 golle 3 puanı cebe sokarak devam ettiler. Kutluyorum Suat Hoca ve öğrencilerini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu