Milliyet Ege’den 90+3 Altay

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Altay analizi.

Bülent Buda: Marco izleyeni büyülemeyi sürdürüyor. Futbol litaretürüne şiir gibi yazılacak bir gol attı yine. Ulaş sol stoperde her geçen gün büyüyor ve birinci sınıf karakter sergiliyor. Kappel iyi gününde etkileyici değildi. Lakin 89. dakikada bireysel becerisi ile müthiş bir gol pozisyonu üretti. Final vuruşunda talihsizdi. Son haftaların formda futbolcuları Murat ile Tatos’un yoklukları derinden duyumsandı. Sait hocanın oyuna hamlelerinde eli güçlü değil. Ligin üst sıralarını zorlayan güçlü seçenekli bir takıma karşı oynadılar. Atak sayısıyla topa sahip olmada Gazişehir önde ancak net gol pozisyonlarında da Altay önde. İzmir’de yenilgisizlik sürüyor. Kulübede süre almak için bekleyenlerin bu ligin karakterini taşıyabilecekleri düzeye gelmeleri şart

Fatih Tanfer: Altay, Gazişehir maçı iki güçlü takımın zorlu bir mücadelesi eşliğinde geçti. Bence maça yine büyük golcü Marco damgasını vurdu. Maçın geneli kadar beni Marco’nun attığı gol çok etkiledi. Açık tribünün önünde son anda topu büyük mücadaleye ile yakalayıp taç çizgisinden alışı ve Yasin’e aktarışı, topun Yasin’den İbrahim Akın’a gelmesi ve onun pasına yaptığı harika vuruş ve Altay adına attığı 23. gol. Golde bütün güzellikler mevcuttu. Daha sonra 39. dakikada Marco, ikinci golü atabilse Altay çok daha rahatlayacaktı. Ancak olmadı. Öne geçtiği Denizli ve Gazişehir maçlarında şansız bir şekilde 4 puan bıraktı. 39 puanla 10. sırada. Kaybedilen 4 puanın ne kadar önemli olduğunu bu maçta gördük. Altay’ın bundan sonra hedefi ne olmalı? Zor ama imkansız değil. Kendisi kalan bütün maçları kazanacak ve rakiplerinin kayıplarını bekleyecek. Ligin ikinci yarısındaki Altay gerçekten güçlü ve oyun kurgusu üst düzey bir takım.

Mehmet Demirtaş: Altay ligin ikinci yarısında adeta bambaşka bir takıma büründü. Devre arası yapılan nokta takviyeler ile Sait Hoca’nın gelmesiyle Altay adeta uçuşa geçti. Hep dediğim gibi ligin ilk yarısında bu performansı yakalasalar, şuan daha farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. Sahada rakip kim olursa olsun oyun disiplininden taviz vermiyorlar. Mücadele ve futbol seyri hep üst düzey. İyi işler ortaya koyuyorlar. Deplasmanda lider Denizlispor’a ve son olarak evlerinde Gazişehir’e karşı alınılan beraberliklere kesinlikle aldanılmasın. İki maçta da üst düzey performans sergilediler. Takım içi dengeler sağlamlaşmış durumda. Marco’nun performansına da sadece aman nazar değmesin diyebiliyorum. Keyif alarak izliyoruz. Böyle devam Büyük Altay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu