Milliyet Ege’den 90+3 Altınordu

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Altınordu analizi.

Bülent Buda: Oyun başlar, kazanacağını adeta duyumsatır Altınordu izleyene. Bu kez bu duygu yoktu. Seyirci baskısı olmayan iyi bir zemin. Futbolcular da sistem ile ezberlenen oyun felsefesi egemense, olmayanlar, sakatlar ve cezalılar gibi bir gerekçesi olmamalı bu yenilginin. Gol pozisyonu üretmede, gole dönüştürmede zorlanan sıkıntılı bir takıma karşı oynadılar. Elazığ’ın bu da kaçmaz diyebileceğimiz bir pozisyonu yok. Son iki maçtır savunma göbeği sallanıyor Altınordu’da. Goller de inadına o bölgeden geliyor. İki maç 6 puan kayıp, Play Off için büyük yara. Elbette Play Off’a gerçekten kalınmak isteniyorsa.

Fatih Tanfer: Altınordu, Osmanlıspor karşısında 3-0’lık yenilgi sonrası bilhassa oynadığı oyunla umutlarımı kırmıştı. Bu kötü gidişat maalesef Elazığ maçında da devam etti. Sinan bu takımın hem ruhu hem de defansın sigortasıydı. Elazığ’da yenilen 2 golde hava toplarından geldi. Sinan’ın eksikliği yine farkedildi. Ayrıca Altınordu’da yorgunluk ve bıkkınlık ile en önemlisi üretkenlik eksikliği öne çıktı. Bu mağlubiyet sonrası 45 puanla 7. sıraya gerilediler. Umarım bu hafta evinde Ümraniyespor’u yenerek tekrar Play Off yarışı içerisinde olurlar.

Mehmet Demirtaş: Altınordu’ya milli ara iyi gelmemiş. Son iki haftadır coşkulu, kazanma arzusu yüksek gençlerden mahrum kaldık. İstenilen ve beklenilen performansın gerisinde kalıyorlar. Sahada ne istediğini bilen futbolcuların ortaya koyduğu bir oyun pek de görülmüyor. Defans hattındaki aksaklıklar da puan kaybının habercisi oluyor. Artık bu sezon bir üst lig isteniliyorsa, hedefte varsa, kalan haftalarda Play Off için adeta savaşılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu