Milliyet Ege’den 90+3 Bucaspor

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Bucaspor analizi.

Bülent Buda: Yeni transferler ile daha güçlü bir takım, kazanılan maçlar. Biraz daha moral. Levent Eriş’in kimliğinin gücü her şey ne güzel giderken ardı ardına gelen kayıplar. Ölçüsüz ve de tanımlanamayacak gel gitler. Lig bitmedi. Yarışma sürüyor. Ancak bu gidiş hiç de umut vermiyor.

Fatih Tanfer: Bucaspor’u en son rakibi olan Ankara Adliyespor maçında izledim. 3-1 galibiyetten son dakika yenilen golle kaybedilen 2 puan. Sonrası Muğla deplasmanı ve evinde Trabzon’dan alınan mağlubiyet. Yani 3 maçta kaybediyen 8 puan. Cihan başkanın ve bütünleşen Bucaspor’un emeklerine yazık. Bundan sonra mucize olur mu? Yeter ki inancını kaybetme ve mücadele güçünü en yükseğe çıkar.

Mehmet Demirtaş: Yıllardır çekilen çile, verilen emek, savaş ve mücadele. Ligin bitimine kaldı 4 hafta. Gençler güçlerinin yetti kadar sahaya çıkıp mücadelelerini her hafta sürdürüyorlar. Cihan Aktaş idaresindeki Bucaspor’da bence umutsuzluğa yer yok. Yaklaşık 8 ay önce geldi borç batağında olan, elektriği, suyu olmayan. Transfer yasağı bulunan hatta yiyecek yemeği bile bulunmayan umudunu yitirmiş bu gençleri ve Bucaspor Kulübünü ayağa kaldırdı. Buca camiasının genç Başkan Cihan Aktaş’a büyük bir vefa borcu var. Bunu kimse inkar edemez. Şimdi sıra onlarda ve Bucalıyım diyen herkeste. Her zamankinden daha fazla destekle gençlerin de kazanma hırsı ve arzusuyla son düdüğe kadar bir savaş vermek zorundalar. Unutulmamalıdır ki başka Bucaspor yok. Kalan 4 maçın 2’si evinde 2’si deplasmanda. Bu haftaki rakip hemen bir üst sıradaki Fatsa BLD. Hata yapma lüksünüz yok. Yenin gelin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu