Milliyet Ege’den 90+3 Göztepe

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Göztepe analizi.

Bülent Buda: Kendi ayağına kurşun sıkmak. Durum bu. Resmen ateşle oynuyorlar. Gol atamıyorlar, maç kazanamıyorlar, kaybediyorlar ve gidiyorlar. Farkındalar mı acaba? Oyun başlangıcındaki ilk diziliş bu maçı bu 11 alır anlayışı. Çok açık gözleniyor. İyi de Jerome uzun soluklu tatilde. Yasin pozisyona giriyor, final vuruşları yetersiz. Hiç yok. Halil gel gitler yaşıyor. Borges farklı bir felsefede oynuyor, o da olmuyor. Savunma karşı ataklarda sallanıyor. Beto bile dengesini yitirdi. Takım stresi taşıyamıyor. Alanda lider yok. Hiç anlaşılamayan kendisi olmayan başka bir futbol oynuyor takım. Karşı kaleye en etkili 3 şut sol bek Lumor’dan. Kulübeden gelenler kötü gidişi dönüştüremiyor skoru kurtaramıyorlar. Özet olarak takım çöküşte ve gidiyor. Benden söylemesi…

Fatih Tanfer: Göztepe, evinde Akhisarspor’a mağlup olarak kendini ateşe attı. Maç sonrası vefakar taraftarın halini görecektiniz. İnanın göz yaşları sel oldu desem abartı olmaz. Bu büyük taraftar bu büyük üzüntüyü hak etmiyor.
l Göztepe maçın ilk dakikasından itibaren Akhisar alanına yerleşti. Poko ve Borges hücuma müthiş katkı veriyorlardı. Kanatlardan Yasin ve Halil getirdikleri toplarla tehlikeler yaratıyordu. Bu süreçte Yasin’in kafa şutunun direkten dönmesi de büyük şanssızlıktı. 20. dakikadan sonra önce Borges yok oldu. Jerome, Ghilas, Deniz gol umudu olarak görev yaptılar. Ancak üçünün de çok silik ve başarısız performansları vardı. Başta Yasin olmak üzere inanılmaz goller kaçırdılar. Kaçan 6 net pozisyon gol olsa Akhisar’ın direnci bu kadar artar mıydı? Gerçekten yazık oldu. C. Martin’e ait bir sözle bitireyim; “Yenilgiye uğrayınca umutsuzluğa kapılma, her başarısızlıkta bir zafer isteği yatar” der. Umarım öyle olur.

Mehmet Demirtaş: 3 haftalık milli ara sonrası Akhisar yenilgisi şunu anlatıyor, Göztepe’li oyuncular tatilden çıkamamış. Lige bakıyoruz her takım arayı iyi değerlendirmiş ancak Göztepe buna ayak uyduramamış. Bornova Stadı yine bayram yeri. Muhteşem taraftar elinden geleni yapıyor. Yeri göğü inletiyor. Göztepeli oyuncular ya tehlikenin ya da giydikleri o kutsal formanın farkında değiller. Ligin ilk yarısından itibaren yazıyoruz. Göztepe golcü yoksunu diye. Tamer hoca Akhisar karşısında kazanmak adına elinden geleni yaptı ancak elindeki malzeme de bu. Sezon başında yapılamayan doğru planlamanın sonucu bulunulan konum. Elbette Akhisar yenilgisi önemli ama dünyanın da sonu değil. Ancak Göztepe’yi düşürecek olan bu yenilgi değil, Türkiye’nin örnek aldığı muhteşem taraftarlarının küstürülmesidir. Maç sonunda yaşanılan futbolcu ve taraftarların birbirine girmesi bence en yıkıcı olanı. Böylesine bir ortamda Halil ve Alparslan neden takım otobüsü ile değilde özel araçlarınla stadı terkederler ki? 3 haftalık tatillerini hızlıca kaldığı yerden devam ettirmek için mi? Herkes şapkasını önüne koymalı. Amatörden bugünlere kadar arma aşkıyla bu takımı yalnız bırakmayan güçlü taraftarları kendilerine küstürmeden kalan 7 haftada formanın hakkını sonuna kadar vererek kendilerini affettirmelidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu