Milliyet Ege’den 90+3 Karşıyaka

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Karşıyaka analizi.

Bülent Buda: Şimdi gel de yanma. Bergama maçında uçan 3 puana. Bu aşamada yine de önemli olan futbolcuların yaşadıkları travmayı aşıp, gidip Çatalca’yı net bir skorla orada devirmeleri. Bu iş olacak arkadaşlar. Hocaları ile futbolcular öyle istiyor. Bu söylem gaza getirme falan değil. İsterlerse kazanmayı biliyorlar. Öyleyse kazanmaya devam. Coşkulu bir Play Off yaşayalım birlikte.

Fatih Tanfer: Play Off’ta rakibi Çatalcaspor’u evinde 2-0 yenerek 3 puanla tekrar yarışa ortak oluyorsun. Çarşamba günü evinde ligden düşmesi keasinleşen Bergama karşısındaki yenilgiye gelde yanma. Bu maçı bir iş kazası olarak adlandırıyorum. Karşıyaka’nın en büyük avantajı mücadele gücü ve yüksek düzeyde pas oyununu iyi yapan orta alanı ile doğru oynadıkları takdirde neler yapabileceklerini gördük. Kısacası Karşıyaka güçlü ve organize bir takım. Hiç olmazsa şu Play Off’a kalın. Hem taraftarınızı sevindirin. Hem de aylar evvel 90+3 ekibinin bu takım Play Off’a kalır deyip bizlere gülenleri utandırın.

Mehmet Demirtaş: Karşıyaka’nın bir yanı kış bir yanı yaz. Geçtiğimiz hafta evinde düşmesi kesinleşen Bergama karşısında gereksiz kaybedilen 3 puan. Üzücü ve düşündürücü… Neyse ki şoku çabuk atlattılar ve Çatalcaspor karşısında güzel bir galibiyet alarak Play Off umutlarını yeşerttiler. Biz bu takımdan sezon başında da ümitliydik şimdi de ümitliydik. Çünkü Karşıyaka’nın gençlerinin potansiyelini biliyoruz. Bundan sonrasında kimsenin puan kaybına tahammülü yok. İnanıyorum ki bu yolun sonu Play Off’a çıkacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı