Milliyet Ege’den 90+3 Menemenspor

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Menemenspor analizi.

Bülent Buda: Tüm liglerde böylesine çarpıcı savrulmalar yaşayan ikinci bir takım yok. Puan farkını açmış, bir lider kendi alanında sıradan bir takım karşısında iki farkla öne geçiyor, ardından 3 gol yiyerek maçı kaybediyor. Yetmiyor Manisa’da 5 gollü yenilgi. Bu tam bir iflas halidir. Yazık, onca puan farkı artık bu kez olacak dediğimiz aşamada olanlara bakın. İki maç kaybedip üstüne 8 gol yiyorlar sözün bittiği yerdeyiz. Yine de şanslıyız. İyi ki rakiplerde puan kaybediyor. Hala lider ve 4 puan fark. Lütfen şu işin önemini kavrayın ve farkında olun. Şampiyonluk gel beni al kol kola gezelim diyor, siz hala naz ediyorsunuz.

Fatih Tanfer: Geçen hafta Çarşamba günü evinde Etimesgut BLD ile oynuyor 2-0 önde 3 gol yiyor. Maçı kazansa şampiyonluğu kaybetmesi mucize olacak. Tel tel dökülen bir takım ve rakibin atakları karşısında hiçbir tedbir alınmıyor. Hafta sonu Manisa’ya gidiyor. İlk yarı sonunda 10 kişi kalıyor. İkinci yarı 4 tane gol yiyor. Kısacası iki maç 0 puan yenilen 8 gol. Biz bu filmi Menemen adına yıllardır izliyoruz. Rakip Tuzla ile puan farkı 4’e düştü. Geriye kalan 4 maçta ne olacağı belli olmaz. Bu hafta Tuzla-Manisa BŞB oynuyor. Bülent Abim söyledi. Şampiyonluk gel beni al diyor gitmiyorlar. Artık gidin Menemen seyircisinin yıllardır süren şampiyonluk hasretinin sona ermesi ve Tahir Başkanının emeklerinin yazık olmaması adına.

Mehmet Demirtaş: Menemenspor zoru seven bir takım. Her ne kadar denizleri geçip derede boğulsalar da artık hata yapma şansı yok. Önce evinde Etimesgut BLD yenilgisi, ardından Manisa Büyükşehir Belediyespor karşısında aldığı farklı yenilgiden büyük dersler çıkarılması gerekiyor. Ligin bitimine 4 hafta kaldı. Yani son 360 dakika. Bu hafta Pendik’in evinde ağırlıyor. Ardından Bandırma deplasmanı. En yakın takipçisi Tuzla ile puan farkı sadece 4. Tuzlaspor’un bu hafta güçlü Manisa BŞB ile oynayacağını düşündüğümüzde alınacak 3 puanla aradaki farkın açılacağınıda göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Uzun lafın kısası Menemen camiası tüm olumsuzlukları bir kenara bırakıp kalan 4 maça odaklanmalı ve bu işi bu sene şampiyonlukla taçlandırmalı. Aksini düşünmek bile istemiyorum. Haydi Menemen. Geri sayım başladı. Bu sene o sene…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu