Milliyet Ege’den 90+3 Altınordu “Rota belirlendi hedef Play Off”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Altınordu analizi.

Bülent Buda: Çok güzel, hareketlerin olduğu bir futbol akşamı. Futbolcular birbirlerine saygılı. Hakem bir ara korneri gösteriyor, korneri atacak futbolcu benden çıktı diyor. Top Adanaspor antrenörü Eyüp Arı’nın önünden taça çıkıyor, hoca topu eline alıyor veriyor Altınordulu futbolcuya. Hakem Yaşar Kemal Uğurlu, sarı kart gösterdiği Adanasporlu genç oyuncunun gülümseyerek başını okşuyor. Ne çok özlemişiz futboldaki güzellikleri. Altınordu, ilk 7 dakikada maçı bitirecekti neredeyse. Adana’nın eksikleri var golü erken yiyor. Kalecisi penaltıyı kurtarıyor, açılıyor geliyor Altınordu’nun üzerine eşitliğe ulaşıyor. Hüseyin Hoca, oyalanmadan ilk yarıda başlayıp ikinci yarının başında ve 72. dakikada hamleleri yapıyor. Murat oyuna katılıyor, devinimlerine bakıyorsunuz neden kulübede acaba? Oyunun bitimine doğru Altınordu’nun kas gücüyle teknik üstünlüğü gözlenirken Okan’ın sihirli soluyla tabela değişiyor. Hadi çocuklar bu sene bu özlem son bulacak galiba.

Fatih Tanfer: Altınordu’nun oynadığı, ofansif özelliği üst düzeyde çabuk ve direkt kaleye giden oyun yapısı ile son düdüğe kadar bitmeyen arzusunu görünce futbol adına mutlu olmamak elde değil. Adana’da alınan galibiyet sonrası puanı 54’e çıktı. Artık her şey Altınordu’nun elinde. İki maçta alınacak 6 puan, özlenen Play Off yolunu açabilir. Kimse, hayal görüyorsun demesin. Altınordu Play Off’a kalırsa, bunun camia ve İzmir adına mutluluk olacağının bir kenara not edilmesini rica ediyorum.

Mehmet Demirtaş: Geride bıraktıkları üç haftada çok büyük bir özveri ve varlık gösterdiler. Hedeflerinin gerçekten Play Off olduğunu ve sadece bir sistem takımı olmadıklarını herkese kanıtladılar. Sezon başından bu yana sahada futbolun doğrularını yaptılar. Puan kayıpları ve tökezlemeleri gayet doğal olandı. Ama şu son haftalarda Play Off adına gösterdikleri performans alkışı hak ediyor. Son olarak deplasmanda Adanaspor’a karşı alınan galibiyet de Play Off adına çok değerliydi. Umarım önlerindeki Boluspor ve Giresunspor maçlarını da en iyi şekilde değerlendirerek Play Off’taki yerlerini korur, kendilerini herkese ispatlamak için büyük bir şansı tepmezler. Bu genç aslan yürekler Süper Lig’i sonuna kadar hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu