Milliyet Ege’den 90+3 Karşıyaka “Şampiyonluk yakın biletleri alın”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden Karşıyaka analizi.

Bülent Buda: ‘Sözü eğip, bükmeden, doğrudan söyleyelim. Müthiş bir iş başardılar. Alın terlerini, emeklerini, yorgunluklarını alt sıralardan gelerek Play Off’la taçlandırdı bu genç adamlar. Gelecekte çocuklarına, torunlarına anlatacakları benzersiz değerde anı biriktirdiler. Bu evrede futbolcularla birlikte hiç vazgeçmeyen Başkan Turgay Büyükkarcı ile Gökhan Şensan’ı ve de yönetici arkadaşlarını kutlarız. Mesut Hoca kulübe gelişiyle ortamı aydınlattı, bu benzersiz çıkışın mimarı oldu. Tribünleri boş bırakmadan, katkılarını esirgemeyen tutkulu taraftarları kutluyoruz. Şimdi gelinen bu aşamada Play Off’ta herkes ama herkes katılmalı, çoğalmalı, birikmeli tribünlerde. Tarihin altın sayfalarına yazılacak bu genç yürekli adamlar bu evreyi de geçecek ve başaracaklardır.

Fatih Tanfer: Karşıyaka, transfer yasağı nedeniyle mahallenin gençleriyle çıktığı büyük yolculukta inanılmaz bir başarı elde etti. Karşıyaka’yı başarıya götüren nedenleri şöyle sıralayabiliriz:
* Öncelikle çok ama çok çalıştılar. Futbolcular büyük bir gelişim gösterdiler. Oyun karakterlerinin en büyük özelliği rakibe baskı ve pres üzerine kuruluydu.
* Kendi alanında iyi alan savunması yaptı. Rakiplerini önce kontrol etti. Çok hızlı oyuncularıyla kontrataklar yakaladı. Oyun felsefesi hep doğruydu.
* Bilhassa son 5 haftada alternatif hücum anlayışları geliştirdi. Geriye düştüğü maçlarda korkusuzca ve doğru bir biçimde rakibinin üstüne gitti. Asla yenilgiyi kabul etmedi.
* Onlar sahada mücadele ederken, seyircisi inanılmaz destek verdi. Elbette bu da oyununu pozitif etkiledi. İşte sezon başında “Düşmezse başarıdır” denilen Karşıyaka’nın evlatları Play Off’ta 2. Lig için savaşıyor.
* Elbette Turgay Büyükkarcı, Gökhan Şensan ve yönetim ile Mesut Hoca ve ekibi de alkışı sonuna kadar hakediyor.
* Cuma gecesi 20.30’da Play Off’ta rakip Van BŞB. Atatürk Stadı’ndaki muhteşem manzarayı çok merak ediyorum. Karşıyaka’nın büyüklüğüne yakışır bir destek bulacağına inancım tamdır.

Mehmet Demirtaş: Semtin çocukları bu sezon adeta tarih yazıyor. Zor ve dikenli yollardan geçen Karşıyaka, alt yapısından yetişen gençlerinin oluşturduğu takımla göz kamaştıran başarılara ulaştı. Teknik Direktör Mesut Toros ile tekrardan ayağa kalkan Karşıyaka’nın gençleri artık Play Off’ta. Yarın ilk maç Atatürk Stadı’nda saat 20.30’da. Şimdi sıra geldi sadece Karşıyakalıyım diyenler değil tüm İzmirliyim diyenlere. Bu gençlerin sevdalısı oldukları Karşıyaka’yı bir üst lige taşıma arzularında tüm İzmir’in kenetlenerek yarın akşam Atatürk Stadı’nda yerlerini alması gerekiyor. Gençler bunu sonuna kadar hak ediyor. Haydi İzmir gün birlik olma günüdür.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı