Milliyet Ege’den 90+3 “Altay nefes aldı”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altay analizi.

Bülent Buda: Geride bıraktığımız sezonun ritmine ulaşamadılar. Marco, siftah yapamamanın olumsuz psikolojisiyle boğuşuyor. Çok istekli, hareketli arayış içindeydi maç süresince. Karşılarında iyi yarışan genç bir takım vardı. Tatos, kendi yarattığı net pozisyonu gole çevirse maçın görünümü farklı boyutlara bürünürdü. Atak üstüne atak karşı kaleye baskı, olası pozisyonların ardından gole dönüştürememe sıkıntısı. Tüm takımlara bakıyorum da Altay kadrosunun yarışmacı, yaratıcı bir kimliği var. Nitelikli futbolcu sayısı bayağı yeterli. Zor da olsa bu galibiyet takımı kendine getirecektir. Üst sıralardan kopmadan yarışı sürdürmek, yarışmanın içinde kalarak.

Fatih Tanfer: Altay son saniye golüyle Balıkesirspor’dan 3 puanla puanını 4’e çıkardı ve taraftarını mutlu etti. l TFF 1. Lig takımlarının hepsini izliyoruz. TSYD Kupası maçlarından sonra Altay’ın çok güçlü olduğunu belirtmiştim. Altay, elindeki yetenekli ve teknik özellikleri öne çıkan oyuncularıyla sert ve sahada mücadele karakterini gün geçtikçe artırıyor. Fizik olarak da her geçen gün daha iyi olacağına inanıyorum. Yeter ki süpriz puan kayıplarına takılmasın ve Marco harika gollerine start versin.

Mehmet Demirtaş: Altay sarsıntılı başladığı sezona adım adım toparlayarak devam ediyor. İlk maçta aldığı yenilgiyi 2. haftadaki beraberlik ve 3. haftada da Balıkesirspor’a karşı son dakika golüyle aldığı galibiyet ile toparladı. Maç içinde bolca pozisyon üreten bir ekip Altay. Her açıdan donanımlı teknik heyeti ve tecrübeleri ile sağlam adımlar atıyorlar. Üst sıralar için mücadele vermek istedikleri ortada. Hedef de belli. Transfer dönemi bitti oyuncuların kafalarıda rahatlamıştır artık. Milli arayı çok daha iyi değerlendirip çok daha güçlü dönecekler. Bu noktada Taraftara da büyük iş düşüyor. Tribünlerin daha fazlası dolması gerektiğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu