Milliyet Ege’den 90+3 “Altınordu’nun Erhan’ı var”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altınordu analizi.

Bülent Buda: Maçı izlerken bir ara duygulanıp önümdeki deftere karalamışım. Dakik, düzenli işleyen bir sistem. Havada bahar kokusu var. Ama gol yok. Günün iyisi kalesinde Erhan, öyle olunca da her şey daha iyi anlaşılıyor. Altınordu baskı altında. Söz konusu Altınordu olunca iyimser olma gibi bir saplantım var. Karşı kaleye en az altı yedi etkili pas akışıyla gol kokusu yayan atakları var. Öyle oynamayı seviyorlar. Karşı kaleye akmak, pozisyon üretmek. Tamam güzel şeyler. Lakin istatistiklerde uyarıyor. Hatalı pas, final vuruşlarındaki yetersizlik, top kaybı, rakibe verilen gol pozisyonları gibi.

Fatih Tanfer: Altınordu’nun gençleri Akhisar deplasmanında puanla tanıştı. Sezon başından itibaren Altınordu’nun zamana ihtiyacı olduğunu ifade ediyoruz. Bu bizim ön görümüz. Ne mutlu ki yaptığımız ön görülerin tamamına yakınının doğru çıkması öncelikle futbolun bir akıl ve sistem oyununun olduğunun sonucudur. Yoksa biz fal bakmıyoruz. Elbette Altınordu’nun şuan hücumda olan üretkenlik problemi çözüldüğü anda 15, 16 yaşındaki gençlerin oynadığı gurur duyulacak bir takım ve puanlar alan bir takım haline dönüşecektir. Biraz daha sabır. Elbette Akhisar maçı özelinde herkes görevini yaptı. Ancak maçın kahramanı kaleci Erhan’dı. Net 7 gol çıkardı. Kendisini tebrik ederiz. Sezon başındaki TSYD maçlarından itibaren kendisini büyük zevkle izlediğim ve ümit milli takıma seçilen Ravil’i kutlarım.

Mehmet Demirtaş: Altınordu, Akhisar deplasmanından sahaya sürdüğü 15, 16 yaşındaki genç oyuncuları ve göze hoş gelen futbolla, ilk puanını aldı. Sezon öncesi de belirtmiştik, Altınordu’ya sabır lazım diye. Gerçekten de öyle sakatlıklar ve takıma yeni katılan oyuncuların uyum sorununu aşması zaman alacaktır. Ancak Hüseyin hoca ve ekibi milli arayı çok iyi değerlendirip çok daha kuvvetli ve keyif veren futboluyla geri dönüş yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu