Milliyet Ege’den 90+3 “Böylesine Can Dayanmaz”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Cİ Group Buca analizi.

Bülent Buda: Haftaiçi kupa maçında yorgun düşmüş olmalılar. Oysa 3 gün bir takımın enerji biriktirmesi için yeterlidir. Çok zorlandılar belli. Gol maçın bitimine doğru. Hem sevindirir hem de düşündürür. İşi ciddiye almak gerek. Çok daha zor koşullarda yarışmanın içinde kalıp, savaşım veren takımlar var. Ci Group Buca’nın futbolcuları olayları doğru yorumlayıp yaptıkları işi ciddiye almalı. Yoksa bu işin sonu düş kırıklığı olur.

Fatih Tanfer: Bu yazımız hazırlandığı anda gazetemize Teknik Direktör değişikliği haberi geldi. Umarım alınan bu karar Ci Group Buca için hayırlı olur. Biz saha içini ve oynanan futbolu değerledirme görevimiz olduğu için, üç maç sonunda 3. sırada ve lider Serik Belediyespor’un 2 puan altında olduğu gerçeğini biliyoruz. Bu hafta rakip 24 Erzincanspor. Erzincanspor 2 puan ile 13. sırada, lider Serik bu hafta 4. sıradaki Çatalcaspor deplasmanına gittiğine göre alınacak galibiyetin Ci Group Buca’yı puan cetvelinde nerelere getireceğini tahmin ediyorum.

Mehmet Demirtaş: Başkan Cihan Aktaş’ın büyük emek ve yatırımı ile bugünlere gelen Ci Group Buca, şampiyonluk parolası ile çıktığı bu yolda adım adım da olsa ilerliyor. Oluşturulan kadro ve yapılan yatırım ile beklenti en üst düzeyde. Ancak kupada hafta içi 10 kişi kalan Nazilli Belediyespor’a elenilmesinin ardından Şile Yıldız karşılaşmasından son saniye golüyle 3 puan alınması oldukça düşündürücü. Kaldı ki Şile Yıldız’ın 3 maçta sadece 1 puanı bulunuyor. Şampiyon kadro kurarak, şampiyonluk hedefi olan bir takımın böylesine yalpalamalara izin vermemesi gerekiyor. Çok daha doğrusu attığı adımı dikkatli atması gerekiyor. Ligin 3. haftasında fatura hocaya kesildi. Duyumlarımıza göre de Levent Eriş’in adı geçiyor. Albert Einstein’ın çok sevdiğim bir sözü var. “Aynı şeyleri yapıp her seferinde farklı sonuçlar beklemek” veya Arapların meşhur bir sözü de kulağa küpe olabilir; “El mücerribu la yücerribu” yani “Denenmiş olanı deneyenin başına gelecek pişmanlıktır”. Karar elbette Ci Group Buca yönetiminin bizler sadece başarılı olmalarını temenni ederiz. Beklentilerin yüksek olduğu bu takımın potansiyeline inananlardanız. Bu hafta rakip AnaGold 24 ErzincanSpor onlarda da işler pek iyi gitmiyor. 3 maçta 2 beraberlik 1 mağlubiyet ile 2 puan toplayabildiler. Kaderin böylesi onlarda da teknik direktör istifasını sundu. Umut ediyorum ki bu çalkankıdan Ci Group Buca karlı çıkar ve 3 puanla evine döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu