Milliyet Ege’den 90+3 “Erhan‘ın elleri”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altınordu analizi.

Bülent Buda: Eskişehir için ciddi olarak üzülüyorum. Yaşadıkları sorunları hiç hak etmiyorlar. Eskişehir 76. dakikada 10 kişi kaldı. 6 dakika sonra fark 3’e çıktı. Şimdi filmi geriye saralım. İki penaltı ile artıları Erhan’ın çıkardıkları. 90. dakikada fark 3 olmuş. Atakan alanda yatıyor. At kendini kenara. Eğer yerde yatışın inandırıcı ise. Anıl’ın gollerine sevindim. Çok istiyordu, atamıyordu, rahatladı. Kaptanın şık golündeki sevinci yakışıyor, hak ediyor. Daha genç olan Burak’ta da öyle. Güzel anılar onun için. Gol pası ve attığı gol. Gerçekci olalım. 4 maçtır izlediğim Altınordu bu süreçte ligde yalpalıyor, sorun yaşıyor. Hiç bir takım altyapınız ne denli güçlü olursa olsun bu denli futbolcu gel gitlerini taşıyamaz.

Fatih Tanfer: Altınordu ligin ilk galibiyetini Eskişehirspor karşısında alırken 4-1 lik sonuç kimseyi aldatmasın maç tek kelime ile iki takım arasında gitti geldi. Eskişehirspor’un iki penaltısını kurtaran kaleci Erhan elbette maçın yıldızıydı. Altınordu sahaya yüreğini koyan oyuncularından biri olan kaptan Sinan’ın golü ile öne geçti. Erhan iki penaltıyı ve iki net pozisyonu kurtarınca maça tutundu. Daha sonra iki hızlı oyuncusu Atakan ve Anıl üç dakikada Altınordu’nun zaferini ilan ettiler ve Burak İnce 3. golün pasını vererek dördüncü golü de atarak tarihe geçti. Altınordu’nun zamana ihtiyacı vardı demiştik ve her geçen gün mücadele gücü ve oyun anlayışı artıyor. En önemlisi takım psikolojik ve taktik olarak maça iyi hazırlanmış. Gelecek Altınordu adına umut veriyor.

Mehmet Demirtaş: Hoşgeldin Altınordu. Özlemişiz. Maçın başından sonuna kadar Eskişehirspor üzerinde kurmak istedikleri baskıdan hiç vazgeçmediler. Doğru hamleler ve ataklar ile de istediklerine ulaştılar. Erhan’ın kurtardığı 2 penaltı Altınordu’nun maça tutunmasını sağladı. Özellikle rakip Eskişehir 10 kişi kaldıktan sonra Altınordu’un gençleri fırtına gibi esti. Farklı ve ilk galibiyetini almış oldu. Genç şeytan Burak İnce attığı golle 1. lig tarihinde en genç yaşta gol atan futbolcu unvanını kazanırker gelecek adına bir kez daha umut verdi. Ravil, Burak, Egehan, Oğulcan gibi oyuncuların takıma daha fazla adapte olması, tecrübe kazanması ve sakat oyuncuların takıma dönmesiyle Altınordu daha fazla üst sıraları zorlayacaktır. Genel olarak izleyene keyif veren futbolu ile farklı galibiyeti elde eden Şeytan’ları kutlarım.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı