Milliyet Ege’den 90+3 “Menemenspor İzmir’de suskun”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Menemen analizi.

Bülent Buda: Tribünde 496 biletli seyirci. Yarısı Akhisar olsa, ne oldu Menemen’in taraftarlarına. Uzak mı geliyor? Yoruyor mu İzmir’e gidip dönmek? Rakip kaleye ilk şut 42. dakikada. Muhammet Ali’den. 58. dakika ile 63. dakikada iki net pozisyon var. Sangare kaleciye nişanladı, Tayfun topu ezdi. Iskaladığımız bir tane daha var 64. dakikada. Yine Tayfun bu kez topa dokunamadı. Pozisyon üretemiyorlar desem öyle değil. Golcüler suskun. 4 hafta bitti Hüseyin’den tık yok. 72. dakikada Akhisar 10 kişi. Ne güzel. 84. dakikada da saçma bir penaltı. Ve o kadar emeğe paydos. Deplasmandan 4 puan, İzmir’de iki maçta sıfır. Bu yazgıyı tersine dönüştürmek Menemen’deki stada kaldı anlaşılan. İleri uçlar, gol bölgelerindeki devinimlerine golü ekleyemezlerse sorun büyük demektir.

Fatih Tanfer: Menemenspor en hızlı bir biçimde maçlarını Menemen’de oynamayı sağlamalıdır. Yoksa bomboş tribünlerle bu takıma yazık olur. Atatürk Stadı’nda iki maç oynadı ikisini de kaybetti. 72. dakikadan itibaren 10 kişi oynayan Akhisarspor’a mağlup oldular çünkü kendileride forumsuz futbolcuları nedeniye zaten eksik oynuyorlardı. Zaman zaman baskılı görünmesine rağmen hiç etkili olamadı. Organize bir atak geliştiremedi. Gereksiz bir uzun top oynama arzusu takım oyunun bozdu orta alanda pas yapamadı. Bir an evvel gerekli tedbir alınıp kötü gidişata dur deme zamanı geldi.

Mehmet Demirtaş: Menemen, Akhisarspor karşında bir çok fırsat yakalamasına rağmen son vuruşlarda etkisiz kaldı. Oyuncu grubundaki formsuzluk gözden kaçmıyor. Savunma ağır kalıyor. Her şeye rağmen 1. Lig’e çıktıkları ilk yılda gelecek adına ışık veriyorlar. Bu haftaki rakip Eskişehirspor. 3 puan toparlanmaları için moral olacak. Ancak Menemenspor taraftarları da üzerlerine düşeni yapıp tarihinde ilk kez 1. ligde yer alan takımlarına sahip çıkmalılar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı