Milliyet Ege’den 90+3 “Altınordu aman dikkat”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altınordu analizi.

Bülent Buda: Kötü oynadılar, yenildiler. Erhan geçtiğimiz hafta inanılmazdı, bu hafta şaşırttı. Formaların içindekiler değişir, Altınordu’nun sergilediği futbol değişmezdi. Bu sezon özlenen görünümün çok uzağındalar. Bir hafta önce 3 puanın mimarı Erhan, bu kez yalpaladı. Önündeki savunmada öyle. Onlara eklemlenen orta alanda öyle. Haliyle benzer görünüm ileri uçlara da yansıyor. Yasin Ozan’ın ilk maçında tek etkili eylemi yok. Salt o değil. Yanındakilerde öyle. Anıl, Atakan ve de ötekiler. Bu oyun futbolcuları da üzer bu kesin. Yolculuğun ilk adımları. Değişimi, dönüşümü gerçekleştirecek ortam var. Farkında olmak gerekiyor.

Fatih Tanfer: Altınordu’nun Ankara deplasmanında Osmanlıspor karşısında oynadığı oyun, tazsız tutsuz ve kesinlikle keyif vermedi. Daima Altınordu’nun geleceğe yaptığı doğru yatırımlara ve sistemine karşı hoşgörüm vardır. Ancak bu haftaki oyunu izledikten sonra, sadece 5. haftanın bitiminde uyarılamı yapmak zorundayım. Bizim öngörülerimiz vardır. Yazarız, yanlışımız varsa onun hesabını da veririz. Altınordu’nun sezon öncesi TSYD kupası maçlarını izledikten sonra ligin 8 maçlık periyotunda bu kadroyla kaç puan alabileceklerini net bir şekilde belirtmiştim. Çünkü görünen köy kılavuz istemezdi. Alınan sonuçlar hiç de iyi değil. İsterseniz puan cetvelini elinize alın, TFF 1. Lig’de ne kadar güçlü takımların olduğunu hep birlikte görürüz. Altınordu sadece bizim değil Türk futbolunun da gururu. Onun aldığı olumsuz sonuçlara hepimiz çok üzülürüz.

Mehmet Demirtaş: Geçtiğimiz sezonlara göre Altınordu’nun işi gerçekten çok zor. Gerek ligin güçlü takımlarının fazla olması gerekse de Altınordu’nun tam anlamıyla hazır olmamasından dolayı. Osmanlıspor karşısının ilk yarısında yokları oynayan gençler ikinci yarıya her ne kadar ağırlığını koysada rakibine boyun eğmek zorunda kaldı. Bu haftaki rakip şampiyonluğun büyük adayı Adana Demirspor. Hüseyin hoca ve öğrencileri zoru sever. Gereken tedbirler alınacak ve bu gençler eski coşkulu günlerine dönecektir. Bu hafta kalplerimiz onlarla.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı