Milliyet Ege’den 90+3 “Hani verdiğiniz sözler?”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Ci Group Buca analizi.

Bülent Buda: Tam anlamıyla bozgun. Neler oluyor? Kupada elendiler, sonrasında adeta dağıldılar. Hani güçlü bir takımdı onlar? Öyle değilmiş. Bir yanılsama mı olan biten? Daha yolun başında teknik adam gitti. Yenisi geldi. İlk maçında fark yedi. Öncelikle sorgulanması gereken Buca gerçek bir takım mı? Ya da salt isimlere bakarak toplanmış ve bir araya gelmiş, herkesin kendisine oynadığı hisseli harikalar kumpanyası mı? Önce bu sorunun yanıtını bulmak gerekiyor.

Fatih Tanfer: Ci Group Buca, Erzincan deplasmanında 3 golle mağlup olup 3 puanı da orada bıraktı. Futbolda bir ritüel vardır. Yeni teknik direktörler ilk çıktıkları maçlarda takımları üst düzey bir performans sergiler ve kazanırlar. Ancak bu sefer bu Buca’da tutmadı. Açıkça yazmakta fayda var. Buca’da iyi oyuncular olmasına rağmen bazı oyuncular maalesef sahada konuşacaklarına dışarıda daha çok konuşuyorlar. Görevlerini unutup çabalarını başka alanlarda harcıyorlar.
Başkan Cihan’ın maddi ve manevi fedakarlıkları ve en önemlisi başkanın ve Buca halkının inancını yok ediyorlar. Takım halinde etkisizler. Güçlü ve dirençli değiller. Artık bir an evvel toparlanma zamanı ve kendilerine güvenenleri mahcup etmesinler.

Mehmet Demirtaş: Şampiyonluk parolasıyla çıkılan yolda 2 galibiyet, 1 beraberlik, 1 de mağlubiyetle puan 7. Kağıt üzerinde rakiplerin korktuğu bir takım Ci Group Buca. Gel gör ki git gelleri çok olan bir takım. Nihat Hoca takıma yabancı değil ancak geçen sezon Tire’de yapılan hatalar devam ederse Ci Group Buca’nın işi zor. Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu