Milliyet Ege’den 90+3 “Kaf Kaf’da hiçbir başarı cezasız kalmıyor”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Karşıyaka analizi.

Bülent Buda: Neler oluyor? Başarısızlık da devamlılık, yeniden yaşam biçimine dönüştü. Neden bu erken çöküş. Tam da, “Onlar iyi bir takım oldular. İyi yarışıyorlar. Yaptıkları işi önemsiyorlar ve gelişiyorlar” demişken… Yanıldık mı? Öyle görünüyor. “Ne yapalım daha fazlası olmuyor” deniyorsa en ağır sözü yolun başında söyleyeyim. Amatör kümeye düşersiniz. Bu kötümserlik vazgeçmek falan değil. Oynadıkları futbolun kalitesi ne yazık ki kötümser olmamıza fırsat veriyor.

Fatih Tanfer: Karşıyaka Erbaa deplasmanında yediği 27. ve 66. dakikada iki golle İzmir’e puansız döndü. İşin daha da kötüsü 1 puanla 16. sıraya yerleşti. İnanılacak gibi değil. Şahsen üzüntülüyüm. Çünkü transfer yasağı nedeniyle alt yapısından yetişmiş genç evlatlarına verilen şanslar ve onların tecrübeli abileriyle birlikte mücadeleyi üst düzeye taşıyan bir takım olma arzusu, bizleri mutlu ediyordu. Ancak gelinen nokta hiç de hoş değil. Elbette sorunları çözecek bir yönetim vardır. Gerekenleri yapacaktır. Bu hafta evinde 1877 Alemdağspor’la oynuyorlar. Lütfen Karşıyaka’nın ne kadar büyük bir camia olduğunu ve başka Karşıyaka olmadığını taraftar unutmasın. Onların desteklerini en üste çıkmaları gerekiyor.

Mehmet Demirtaş: Tek kelimeyle Karşıyaka’ya, bu büyük camiaya yazık oluyor. Geçtiğimiz sezon takımın başına geçerek kimsenin hayal etmediği Play Off’u oynatan hocanın gönderilmesi büyük hata. Hele ki bu hocanın, oyuncuların gelip gitmesinin kararları başka yollarla veriliyorsa Karşıyaka’da futbol adına konuşulacak bir şey yok. Genç oyuncu arkadaşlar da hocaları gitsin diye sahada savaşmayıp, lobi yaptıysa bunun adı Karşıyakalılık değil kısa ve net ihanettir. Futbolcunun işi hocanın özel hayatı değil sahaya çıkıp kendilerine verilen herkese nasip olmayan o formanın hakkını vermektir. Çok merak ediyorum transfer yasağı olmasaydı kaç tane oyuncu bu takımda o formayı giyebilecekti. Gerçekten çok yazık. Karşıyaka için sözün bittiği yerdeyiz. Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu