Milliyet Ege’den 90+3 “Menemenspor bu hezimeti hak etti”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Menemenspor analizi.

Bülent Buda: Önümdeki deftere not almışım. Eskişehirspor’un 8 net gol pozisyonu var. 3 tane de golü. Menemenspor neredeyse sıfır çekiyor. Pozisyon üretemiyor ve buna karşın sayısız gol fırsatı veriyor rakibine. Fazla ayrıntıya boğulmaya gerek yok. Çok kötü oynadılar. Direnç yoktu. Karşı kaleye etkili bir atak, zorlama da yoktu. Peki ne vardı? Koca bir hiç. Uzatmaya, ayrıntıya, boğulmaya hiç gerek yok. Bütün takımda vahim bir yetersizlik egemen. Umarız ilerleyen haftalarda düzelmeler olur. Yoksa!

Fatih Tanfer: Menemenspor’u, Eskişehir deplasmanında eksi 8 puanlı Eskişehirspor karşısında izleyince maç sonu adeta kahır mektubu yazmak zorunda kaldım. Rakibinin attığı 3 gol sonrası direkten dönen iki şutu, kaçırdığı en az 5 net gol pozisyonu ve bunun karşılığı Menemen’in etkili pozisyonu olmaması. 3 numaralı Sissoko ve Milinkovic o kadar rahat oynadılar ki, hiçbir tedbir alınmadı. Atılan gollerin ve yaratılan pozisyonların hepsinde onlar vardı. Orta alanda Taşkın ile Galip’in yan yana oynaması mümkün değil. Kesinlikle orta alanın direnci yok. Defans merkezinde oynayan Trtovac merkezde inanılmaz boşluklar verdi. Takım oynadığı bu oyunla bende hayal kırıklığı yarattı. Geçen hafta ifade ettiğimiz gibi biran önce Menemen’de oynamaya başlayıp, seyirci avantajını kullanmalıdır.

Mehmet Demirtaş: Ekol Göz Menemenspor’da yolunda gitmeyen işler var. Bu çok net gözle görünüyor. Tarihinde ilk kez 1. lige çıkan bir takıma herkesin bu kadar duyarsız kalmasını da anlayamıyorum. Ramazan hoca ile yollar ayrıldı. İnşallah bu kan değişimi işe yarar. Yoksa gerçekten Menemenspor’a yazık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu