Milliyet Ege’den 90+3 “Takım olmanın ödülü”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Göztepe analizi.

Göztepe, evinde Konyaspor’a karşı oynadığı etkili futbolla muhteşem taraftarı önünde ilk golünü buldu 3 puanı hanesine yazdırdı. Sarı kırmızılı camiaya derin bir ‘oh’ çektiren Göz Göz’ü değerlendiren yazarlarımız “Sahada kazanmayı arzulayan, savaşan bir takım izledik. Artık büyü bozuldu. Şimdi çok daha güçlüler” dedi.

Bülent Buda: Alpaslan, kocaman yürekli. Özgüveni yüksek bir kimliği var. O koşullarda topun başına geçip ardından da mermi gibi bir vuruşla Göztepe’nin büyüyü bozması şahaneydi. Uzun aradan sonra Jerome, istekliydi ve iştahlıydı. Bu bağlamda öncü Serdar’ın, bire birlerde adam eksiltmede doğrudan kaleye yönelişiyle arayışları üst düzeydeydi. Poko, müthiş bir adam. Çok istiyor, bindiriyor, topu taşıyor. Güçlü bir hamal. Bazen de frenleri tutmuyor. Bu koşullarda kırmızı büyük talihsizlik. Uzatmalarla yaklaşık 45 dakika 10 kişi oynadı Göztepe. Jerome çıkıyor, Halil giriyor. Alana adımını atıyor, penaltıyı alıyor. Nihayetinde 10 kişi kalmasına karşın kusursuz savunma ile rakibine tek pozisyon vermeyen Göztepe. Bu üç puan yaşamsaldı. İstediler ve aldılar.

Fatih Tanfer: Göztepe, Konyaspor karşısında 10 kişi kalmasına rağmen özellikle ilk yarıda oynadığı futbolla Konyaspor’u adeta sahadan sildi. Kaleci Serkan Kırıntılı 5 net gol pozisyonu kurtararak, tek başına Göztepe’ye direndi. Konyaspor’un tüm özelliklerini ezberlemiş, hatalarını iyi tespit etmişlerdi. Konya üst üste üç pas bile yapamadı. Yerinde duramayan Jerome, Konyaspor merkezinin iki ağır ve tek hamlelik oyuncularını adeta sırtında taşıdı. Poko kırmızı kart görünceye kadar inanılmaz oynadı. Ancak Poko atıldıktan sonra orta alanda Soner’in pasör özellikleri ve topu iyi kullanması ile Poko’nun eksikliğini hiç de hissettirmediler. Teknik Direktör Tamer Tuna en az futbolcular kadar formdaydı. Rakibini iyi analiz etmiş ve anlık taktik organizasyonlarıyla takımına büyük katkıda bulundu. En önemlisi Göztepe’nin her geçen gün gücünün arttığı gerçeğini kabul etmemiz lazım. 3 puanı aldı. Oynadığı oyun ve puanla taraftarının gönlünü fethetti.

Mehmet Demirtaş: Göztepe, Konyaspor karşısında askerden yeni gelmiş gibiydi. Sahada saldıran, savaşan, kazanma arzusu üst düzeyde bir Göztepe izledik. Özlemişiz. Tamer Hoca Konyaspor’u çok iyi analiz etmiş. Kenarda bir dakika yerinde duramayan Tamer hoca’nın hırsına hayran kaldım. Öğrencilerine Konyaspor’u adeta ezberletmiş. Göztepe kanatları çok iyi kullandı. Özellikle Mossoro, Serdar ve Soner üçlüsü orta sahada orkestra şefi görevi gördüler. Alpaslan tabiri yerindeyse sahada basmadık yer bırakmadı ve göze hoşgelen futbolunu da Serkan Kırıntılı’nın kalesine adeta bir füze gibi attığı golle taçlandırdı. Poko muhteşem futbolunu yine sürdürdü. Oyunda kaldığı süre boyunca defans-orta saha dengesini mükemmel yapan adamdı. Kırmızı kart ise gerçekten büyük talihsizlikti. Neyse ki Tamer Hoca devreye girdi ve yerinde dokunuşlar ile Poko’nun yokluğunu hissetmedik. Çünkü sahada zafere odaklanmış 10 kahraman vardı. Haftalardır 11 kişi kazanamayan Göztepe 10 kişi ile kazanmasını bildi. Artık Göztepe, daha çok güçlenerek üst sıralara tırmanışa geçecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu