Milliyet Ege’den 90+3 “Yazık oldu Altay’a”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altay analizi.

Bülent Buda: Tam 90 dakika konuk Keçiören’in gol pozisyonu yok. İki takım arasında kalite farkı var ve bu çok açık gözleniyor. Altay sergilediği futbol kalitesinde ürettiği gol pozisyonları ile maçı farklı kazanmalıydı. Bunu hakeden bir oyun sergilediler. Hele Marco’nun gole dönüştüremediği fırsatlar, izleyende saç baş yoldurttu. 85. dakikadaki Özgür’ün kafası, çizgiyi geçmişti. Yitirilen iki puan zirveyi kovalayan Altay için çok değerli. Bunun acısını biryerlerden çıkartmak lazım. Onlar iyi bir takım. Bu kayıpları giderebilirler.

Fatih Tanfer: Müthiş bir rüzgar vardı. Altay, büyük gücü pas oyununu istediği gibi oynayamadı. Keçiörengücü ise sadece Altay’ı durdurmakla ilgili bir oyun planı yapmıştı. Her zaman şiddetli rüzgar ve taç çizgisine kadar koşu yapmayıp Altay’ın nizami golünü göremeyen birinci yardımcı hakem, her hafta Altay’ın karşısına çıkmayacak. İkinci yarının 65. dakikasından sonra oynanan oyunun bundan sonraki maçlarda da karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren aynı tempoda oynanması Altay’ın başarısı için gereklidir. Gerçekten Altay’ın üç puanı maalesef hakem kararıyla alındı. Yazık oldu. Umarım Adanaspor deplasmanında bunu telafi eder. Bu haftaki gördüğümüz şiddetli rüzgar gibi bende Altay’ın iyi bir takım olduğunu ve Süper Lig yolunda daha yukarılara tırmanacağına inanıyorum.

Mehmet Demirtaş: Altay, Keçiörengücü karşısında özellikle maçın ilk 25 dakikalık bölümünde varlık gösteremedi. Daha sonra maça ağırlığını koyan, kazanmak isteyen ve pozisyon üreten taraf Altay olsada özellikle Marco’nun hovardaca harcadığı pozisyonlar saç baş yoldurtan cinstendi. Belki de Marco talihsizliğini kırmış olsa şuan maçın son bölümündeki kale çizgisini geçen ve yan hakemin uyarısıyla verilmeyen golü konuşmayacaktık. Gerçekten yazık oldu. Marco’nun bir an evvel eski coşkulu ve gollü günlerine dönmesini arzuluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu