Milliyet Ege’den 90+3 “Beyler tehlikenin farkında mısınız?”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Ci Group Buca analizi

 

Bülent Buda: Futbolda başarı hemen kolayından elde edilecek hazır bir reçete değil. Hele tavsiyelerle, akıl danışarak ulaşılacak bir yer de değil. Başarının ardındaki kavramlar uzun evrimde öğrenerek, yaşama geçirilerek, bekleyerek, izleyerek, gözlemleyerek çok daha önemlisi birikim düzeyi yüksek, tutarlı bir ekiple elde edilir. Ci Group Buca, bu evrelerden geçmedi. o nedenle de yalpalıyor. Var olan modellede iyileşmez, düşer.

Fatih Tanfer: Ci Group Buca evinde oynadığı 68 Aksaray karşısında hem de 46. dakikada 10 kişi kalmış rakibi karşısında 58 ve 90. dakikada 2 gol yiyip 3 puanı bırakması inanılacak gibi değil. Yeni teknik direktör geldi, geçen haftada yazdık. Yeni hocaların gelişleri daima pozitif etki olur dedik. Ancak 2 haftadır alınan puan 0, yenilen gol sayısı 5. Cihan başkanın maddi ve manevi büyük emekler sarfedip kurduğu bu takımın böylesine başarısız sonuçlar alması asla kabul edilemez. Takımın bu duruma gelmesine neden olanlar bu futbolcular. Ancak ben onların çok yetenekli, gelişime açık tecrübeli ve gençlerden oluşan iyi bir takım olduğuna inanıyorum. Gelinen bu noktayıda kabullenmekte zorlanıyorum. 5 Ekim Cumartesi günü Manisa deplasmanı, 9 Ekim Çarşamba evinde Çatalcaspor’la oynuyor. Bu dört gün Bucaspor adına olmak ya da olmamak sezon boyunca dönecekleri önemli virajlardan bir tanesi. Lütfen herkes şapkasını önüne alsın ve yapması gerekenleri en önemlisi mücadeleyi, hırsı ve yeteneklerini sahaya yansıtsınlar. Bu işin şakası yok.

Mehmet Demirtaş: TFF 3. Lig 1. Grup’ta sezon öncesi herkesin korkulu rüyası olan ve şampiyonluğun en büyük adayı olarak görülen Ci Group Buca’da bu sıralar işler iyi gitmiyor. Erken bir teknik adam değişikliği elbette takımın dengesini bozdu. Ancak oyuncu grubunun da kendilerine her türlü imkanı sonuna kadar sağlayan Başkan Cihan Aktaş ve Ci Group Buca’ya gönül verenlere büyük bir borçları var. Sonuç olarak takımda abi niteliği taşıyan birkaç oyuncu var. En azından onların takıma daha fazla katkı vermesi gerekiyor. Yani kısaca herkes kendi göreviyle ilgilenmeli. Bu hafta Manisaspor maçından başlayarak içeride dışarıda puan kayıplarının önüne geçilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu