Milliyet Ege’den 90+3 “Dönüşün hikayesini Atakan yazdı”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altınordu analizi.

Bülent Buda: İki takımın oyuncularına da teşekkürler. Altınordu’nun 2 farklı yenilgiden geriye dönüşü muhteşemdi. O geriye dönüşün hikâyesini de Atakan yazdı. Gecenin ışıldayan yıldızıydı. Attığı gol ile attırdığı gol birinci sınıf. Penaltıda Volkan, Kerim’in çelmesiyle düştüğünde cezaalanının içinde miydi dışında mıydı? Şimdi bu geriye dönüş güzel. Peki iki olan farkı daha da açabilir miydi konuk takım? Bence açabilirdi. Demirspor çok gol pozisyonuna girdi Altınordu kalesi önünde. Ufuk Budak, ikinci maçında daha iyiydi. Talihsizliği Adana Demirspor’un en hızlı futbolcusunun karşısında olmasıydı. Yasin Ozan’ın gol siftahı da iyi oldu. Hem kendine hem takıma. Altınordu’nun istikrarlı üretken bir 9 numaraya gereksinimi var. Gerçekten yüksek tempoda, hızlı geçiş paslarıyla bol gol pozisyonuyla atılan ve kaçanlarla coşkulu bir futbol akşamı daha tamamlandı. Futbolcuları kutlamalıyız.

Fatih Tanfer: Altınordu, Adana Demirspor karşısında 2-0 mağlup duruma düştükten sonra tek kelimeyle muhteşem bir geri dönüş yaptı.
* Geçen hafta salı günü Spor Müdürüm Mehmet Demirtaş köşesinde TFF 1. Lig’de de VAR sisteminin gerekli olduğunu belirtmişti. Bu maçta da ne kadar doğru bir tespit olduğunu birkez daha gördük. Adana maçında Volkan nerede düşürüldü. İkinci golde Ravil’in çizgiden çıkardığı topun gol olarak verilmesi. Geçen hafta Altay’ın Keçiören’e attığı ancak verilmeyen golüne bakın birde Altınordu’ya verilen gole bakın. Gerçekten VAR bu heyecanlı lige lazım.

* 2-0 sonrası Altınordu disiplinli bir oyun tarzını benimsedi. Hücumda hızlı ve efektif oynadı. Özellikle Atakan tüm atakların başlangıç noktasıydı. Bir gol attı bir deasist yaptı. Altınordu’nun en büyük avantajı özgüveniydi. 2-0 sonrası oynanan oyun büyük umut verdi. Altınordu adına doğru olan mücadeleci yapısı yanında kollektif oyun tarzınıda arttırınca hak ettiği 1 puanı aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu