Milliyet Ege’den 90+3 “Menemenspor için tehlike çanları ”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Menemenspor analizi.

Bülent Buda: Osmanlı, Menemen’in dişine göre değildi. Ama Menemen Osmanlı’nın tam dişine göreydi. Eşitlik ya da ondan sonrası öne geçme şansında değerli bir fırsat olan penaltıyı Taşkın, ne diye kendine özgü düzgün, sert vuruşu kullanmayıp özentiye yöneliyor. Oyunun ilk yarısında erken gole ulaşan Osmanlı ilk golü atan Beykan’ın gösteriye kaçan özentisiyle ilk yarıda farka ulaşırdı. İkinci yarıya eşitlik, belkide öne geçme isteğiyle tempolu, iştahlı giriş yapan, penaltı kaçıran, ardından ikinciyi yiyen yine de vazgeçmeyen Menemen niye ilk 45’de yoktu. Koskoca 45 dakikayı bozuk para gibi harcadılar. Menemen’in elindeki kadronun niteliği bu ligin gücüne direnir mi? İçinde kalır mı? Kuşkuluyum.

Fatih Tanfer: Sezon öncesi Menemen adına çok umutlanmıştık. Menemen bu ligde tehlike yaşamayacak diye düşünmüştük. Ancak geçen süreçte hayal kırıklığına uğradık. İzmir’de evinde kaybedilen 3 önemli maç. Menemenspor’daki bazı oyuncuların gücü ve performansı bu ligin altında. Önce bunu kabul edecekler. Bu sorunu aşmanın tek yolu takım oyununa sadık kalıp, çok koşup en önemlisi kompakt oynayıp rakiplere alan bırakmamak. Umarım Menemenspor bir an evvel toparlanır.

Mehmet Demirtaş: Sezon öncesi ve 5 haftalık periyotta gözlemlediğimiz Menemenspor çok gel gitler yaşıyor. Geçtiğimiz haftalarda belirtmiştim Menemen’in sorunu hoca değildi. Kadro yapısı bu ligi taşıyacak güçte değil. Bana göre kafalar hala devam eden dava süreçlerinde. Kimse önünü göremiyor. Uzun lafın kısası Menemenspor’a gerçekten yazık oluyor. Bu bağlamda oyuncuların sadece saha içine odaklanması ilk öncelik olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu