Milliyet Ege’den 90+3 “Vazgeçmeyenler ordusu Altay”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altay analizi.

 

Bülent Buda: İlk 45’de tek kale oynayıp kalesinde iki gol görmek sevimsiz, yıkıcı bir duygu. Tam 45 dakika sayısız gittiler, pozisyon ürettiler karşı kalede. Adanaspor iki kez geldi iki gol kazandı iyi mi? Bu arada ıskalamadan vurgulamak gerekiyor. Leandrinho, bu denli kısa süreler için mi alındı? Sadece bir soru, merak! Marco iki golle açılışı yaptı nihayet. Özlemimizi giderdi. Putsila’nın golü birinci sınıftı. Aslında Putsila’nın kendiside birinci sınıf. Emre’nin idmanlarda duran top çalışmasına yoğunlaşması lazım. Özellikle ikinci golde sorunluydu. Altay takım olarak yarışmayı sürdürebilecek ve de zirveye tırmanabilecek kalitede. Haftalar hızla akıyor. Bundan böyle özellikle İzmir’de puan kaybına tahammül yok.

Fatih Tanfer: Geçtiğimiz hafta yazımızın sonunda Altay’ın bu ligin en iyi takımlarından biri olduğunu ifade etmiştik. Adanaspor maçı son saniyesine kadar tempo ve heyecan açısından müthiş bir atmosferde geçti. Önce mağlup duruma düştü, sonra kaleci Emre’nin hatasıyla yenilen goller ilk yarının sonuna doğru Putsila’nın golüyle beraberliğin sağlanışı ve sonrası İzmir futbolundan yakın tanıdığımız Veli’nin attığı gol. Altay, çabuk dikine ve uzun paslarla Adana alanına yerleşmesi ile yapılan değişiklikler ve sonrasında son saniyede Marco’nun penaltı golüyle kazanılan 1 puan. 3 puanla bu deplasmanda dönülse büyük bir avantaj olacaktı. Cuma günü Menemen Stadı’nda büyük bir maç bizi bekliyor. Altay, Bursaspor maçından mutlak 3 puanla ayrılması hedefine ulaşması için çok önemlidir.

Mehmet Demirtaş: Altay gerçekten bu ligde güçlü bir takım. En büyük eksikliği ise kalesinde yaşıyor. Devre arası yapılacak kaleci transferi Altay’ın gücüne güç katacaktır. Maalesef attığı kadar kalesinde gol görüyor. Bu hafta Bursaspor’la oynuyor. Rakip dişli, taraftarı da öyle. Siyah beyazlı camiaya cuma günü büyük iş düşüyor. Altaylıyım diyen herkesin Menemen Stadı’nı doldurması en büyük görevi. Bursa maçından alınacak galibiyet Altay’ın hedefi doğrultusunda büyük bir adım olacak. Sait hoca ile uçuşa geçen Altay’ın hata yapmayacağına inanıyorum.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı