Milliyet Ege’den 90+3 “Altay’da tek yön Süper Lig”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altay analizi

Bülent Buda: Hemen vurgulayalım, Marco’nun ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golünde hiçbir şey yok. Takımın bütünü içten, özverili ve belirgin bir amaç için dayanışma ve becerileriyle ter döküyor. Ama Tatos, Kappel, Marco başka bir alem. Bermuda Şeytan Üçgeni… Marco kaç yaşında? Koşularına dikkat ediniz, futbol aklını, final dokunuşlarını kavramaya çalışınız. Rakiplerinin beceri kat sayısı yüksek olsaydı ilk yarıyı yenik bitirebilirlerdi. İkinci yarı ustalar, yaratıcılar, becerili ayaklar aldı sazı tıngırdatmaya başladı. Sağ ayaklı sol bek Murat Uslu’nun, soldan sağ ayaklı arka direk vuruşu ile gelen gol birinci sınıftı. Rastlantıya bakın ki uzatmalarda sol ayaklı sol bek oyuna giriyor (Özgür) Marco’ya tabelayı üçletiyor. Altay’ın tek hedefi var. O hedefe doğru hızla ve istekle koşuyorlar. Kolay gelsin.

Fatih Tanfer: Altay, yorumcu olarak beni ve Altay sevdalılarını yanıltmıyor. Ligin başından itibaren en dengeli, en güçlü kadronun Altay’da olduğunu yazdım. Her geçen gün form grafiği artıyor. Altınordu karşısında aldığı galibiyetle puanını 15’e çıkardı. Maçın ilk yarısında Anıl’la inanılmaz iki net gol kaçırdı. Ancak 45. dakikada Altay kalecisi Emre Kerim’in kafa vuruşunu çıkararak oyunun gidişatını değiştirdi. Altay’da kaleci sorunu var diyenlere en güzel cevabı verdi. İkinci yarıda Altay’ın orta alandaki usta oyuncuları, oyuna ağırlığını koydu. Bence Altay’a en büyük avantaj sağlayan mevkiler, kaleci Emre’nin formda olması ve merkezdeki Gençer ve Abdülkerim’in iyi olması. Tavares iyi çalıştı, Tatos büyük usta, Kappel faydalı bir oyuncu. Altay, adım adım hedefe doğru yürüyor.

Mehmet Demirtaş: Altay ligin başından bu yana Süper Lig’e olan isteğini topladığı puanlarla herkese ıspatladı. Sahada tam konsantre olmuş bir takım izlemek keyif veriyor. Altınordu karşısında da sahada galibiyete inanan bir 11 vardı. Yeşil zeminin her yerinde doğru ve etkili oynadılar. Çalıştılar ve mücadele ettiler. 3 puanı 3 golle aldılar. Marco geçen sezon ki gollerine de kaldığı yerden devam etti ve ediyor. En sevindirici tarafı bu olsa gerek. Özellikle, Kappel’in bu takıma katkısı büyük. Özgür’ün asisti harikaydı. İnsan soradaman edemiyor. Böylesine performansı üst seviyede ve sahada kazanma hırsı ile göz dolduran Özgür neden kulübede oturtulur? Her neyse Altay adına her şey güzel gidiyor. Altay Sait Hoca ile birlikte hedefe kitlendi. Artık tek yön var o da Süper Lig.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu