Milliyet Ege’den 90+3 “Hadi Artık Kazanın Gari”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Menemenspor analizi

Bülent Buda: Tanım için lütfen bozulmasınlar. Menemen’de taraftar tribünleri resmen dökülüyor. Bu takım, arkasına kalabalıkları almadan o alanda kazanamaz. Denilebilir ki, deplasmanlarda rakip taraftar baskısı önünde kazanıyorlar. O zaman Menemen’de de kazansınlar. Epey fırsat yarattılar. Ancak eksik olan, bitirici vuruşlardı. Maçın bitimine değin konuk Erzurum’un “Bu da kaçmaz” diyebileceğimiz pozisyonu yok. Buna karşın tam altı tane gol olabilecek girişim, pozisyon ya da fırsatı vardı Menemen’in. Neyse ki boş çıkmadılar alandan. Bir puan hiç yoktan iyidir. Ekol Göz Menemen’in gol ayakları suskun. Harekete geçmeliler.

Fatih Tanfer: Menemenspor evindeki ilk puanını Erzurum’dan aldı. Maçın ilk yarısında büyük bir baskı altında kaldığı bir gerçek. Erzurumspor’un hücumcularına iyi direndi. Maçın ikinci yarısında Ali Özgün’le yakaladığı pozisyonları değerlendirebilse, sahadan 3 puanla ayrılan taraf olabilirdi. Ancak Menemen adına pozitif olan fizik olarak her geçen gün çok daha iyiye gidiyorlar. Kolektif oyun tarzını da arttırınca daha iyi bir takım olacağına inanıyorum onların. Bu hafta Menemen’de Altay’la seyir zevki yüksek bir İzmir derbisi bizi bekliyor.

Mehmet Demirtaş: En azından evlerinde puan alamama şanssızlığını kırdılar diyebiliriz. Konuk Erzurum’un ligde Menemen’den pek de bir farkı yok. Menemen bana kalırsa hala daha 1. Lig’e ayak uyduramadı. Akılları 2. Lig’de şampiyon olan Menemen’de kaldı. Saha içinde daha üretken olmalılar. Takım deplasmanda resmen daha özgüvenli oynuyor. Eksikliklerini artık iyi tespit etmeliler ve sevenlerine daha güzel skorlar ile 3 puan sevinci yaşatmalılar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı