Milliyet Ege’den 90+3 “Atamazsan yersin Altay!”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altay analizi.

Bülent Buda: Büyüklük, kibir, nasıl olsa atarım, yenerim ben bu takımı duygusu. Öyle olmuyor işte. Maçın ilk 30 dakikasında yeterli skora ulaşılır maçta bir biçimde orada biterdi. Menemen’de sıfır rakip seyircisi, tribünler senden yana, pozisyon üretiyorsun, atamıyorsun, rakibini umutlandırıyor, ilerleyen süreçte de sıkıntılar yaşıyorsun. Yüksek bir top kale önüne. Emre kucağına bekliyor. Ne o, hediye paketi mi? Menemen’in savunma oyuncusu Ercan uyanık davranıyor, kafayla dokunuyor fişini çekiyor Altay’ın. Bir süre önce sormuştum, niye aldınız Leandrinho’yu son beş dakikalar için mi? Sadece sordum.

Fatih Tanfer: Altay, Menemenspor karşısında aldığı mağlubiyetle büyük bir avantajı kaybetti. Maçta ilk yarının mutlak hakimiydi. Putsila, Marco ve Kappel ile net gol pozisyonlarını kaçırdı. Bu yarıda en büyük avantajı topa hakim olmasıydı. Pas oyununu iyi yaptı. Hücum ve savunma dengesini iyi kurdu ancak gol atamadı. İkinci yarıda Abdülkerim’in ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü sonrası Altay istediği oyunu oynayamadı. Çünkü rakibi gerekli tedbirleri almıştı. 65. dakikada kaleci Emre’nin hatasıyla yediği gol sonrası geri düştü. Büyük baskı kurdu ancak sonuç alamadı. Orta alanda başta Putsila olmak üzere hücuma destek gelmedi ve o bildiğimiz güçlerini sahaya yansıtamadılar. Olan 3 puana oldu.

Mehmet Demirtaş: Altay 7 maçlık yenilmezlik serisini, Menemen’de fırsatlarını tepe tepe bıraktı. Resmen “Bu 3 puanı ben istemiyorum, al senin olsun” dedi. Takımda en korkulan şey takımın başına gelmiş. Rehavet. Hücum dengesi sağlanmaya çalışsa da tutmadı. Savunmadaki ufak hatalar birbirini takip etti ve sonuçlar büyük oldu. Altay bu durumu toparlar. Kaybettiği 3 puanın telafisini de bu maçtan ders çıkararak yapar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı