Milliyet Ege’den 90+3 “Mücadele, hırs ve azim”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Karşıyaka analizi.

Bülent Buda: Pes etmemek buna derim. Geriye düşüp vazgeçmeden yarışarak, savaşarak devam etmek bir karakter, kimlik olayıdır. Üstelik eşitlikten sonra üretilen ancak gole dönüştürülemeyen büyük fırsatlar da varsa. Dayanışma ile istekli ile yarışının içinde kalmak koşulları sorun etmeden kişisel ya da birlik bilincini yerleştirmek sürekli kılmak. Bu takım isterse onu hiçbir takım yenemez. Düzenli yineliyorum. Bu takımın arkasındaki destek yeterli değil. Büyümeli, çoğalmalı bu çocukların gücüne eklenmeli tüm Karşıyaka’nın soluğu..

Fatih Tanfer: İlk yarısı dengede geçen bir maçtı. Ağrıspor öne geçti. Karşıyaka Harun’un şahane golüyle beraberliği yakaladı. İkinci yarıya Soner Hoca doğru bir kararla Arif’i oyuna aldı. Her şey futbol adına Karşıyaka’nın doğrularıyla geçti. Hızlı hücum yapıp Doğukan, Harun ve Mustafa Değirmenci’yle rakip defansı tek kelimeyle perişan ettiler. Ancak 6 net gol pozisyonunu da kaçırarak, 3 bin 500 kilometre giden vefakar taraftarları sahada, yüzbinlerce Karşıyaka’lıyı da televizyon başında saç baş yoldurdular. Hakikaten de bu kadar gol kaçmaz. Bu kadar iyi oynayıp, bu kadar çok çalışıp bu pozisyonlar değerlendirilseydi, Karşıyakalı çok mutlu olacaktı. Olmadı ancak Karşıyaka’nın istek ve yüksek kondisyonu oyununun pozitif yönleriydi. Umarım artık bu iyi oyunun karşılığında bulunan gol pozisyonları değerlendirildiği anda Karşıyaka bu ligde tutulamaz.

Mehmet Demirtaş: Karşıyaka geride bıraktığı son 6 haftada kendi ivmesini yakaladı. Sahada doğru işler yapıyorlar. Puan ve puanlar topluyorlar. “Kazanamazsan da kaybetme” mantığı ile 3 puan kaybının önüne geçmeye çalışıyorlar. Zorluklar içinde kurulan ve korunan kadro ile zoru başarmak için ellerinde geleni yapıyorlar. Biraz da şans… Ağrı karşısında deplasmanda alınan 1 puan hiç de kötü değil. Ah bir de bozuk para gibi pozisyon harcamasalar. Golcülerin daha fazla çalışması şart.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı