Milliyet Ege’den 90+3 “Savaştılar, kazandılar”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Menemenspor analizi.

Bülent Buda: Maçın büyük bölümünde baskı altında oynadılar. Bozulmadılar. Neredeyse özellikle savunmada sıfır hata vardı. Selmani kalesinde dimdik aslanlar gibi. O güçlü, kaliteli bir profesyonel. Cenk Laleci ile arkadaşlarının seçimleriyle oluşan yeni savunma anlayışı kusursuz savaşıyor. Tayfun ile Taşkın orta alanda dimdik. Dengeleri koruyor, ayarlıyor. Ali Özgün’ün savaşçı karakteri, Mustafa Çeçenoğlu’nun devamlılığı ile karakterli sol ayağı çok şey katıyor takıma. Kutlarım çocuklar. Kahramanlara özgü bir savaşım verdiniz, kazandınız.

Fatih Tanfer: Altay’ın oyun şeklini iyi analiz etmişler. İlk yarıda kendi alanında kalmayı tercih ettiler. Kontra ataklarla gol aradılar. Altay’da birçok gol pozisyonu kaçınca dirençleri arttı. Menemenspor’un başarısının en büyük nedenlerinden biri öncelikle takım halinde Altay’ın takım yapısını bozmaları oldu. Mustafa Çeçenoğlu ve Ali Özgün hücumda çok koştu. Defansta Ali ve Ercan ile üst düzey performans gösterdiler. Orta sahada enerjik ve tempolu bir oyun sergilediler. Kısacası Menemenspor 90 dakika boyunca disiplinli ve savaşçı bir takımdı. Ayrıca takımı bu maça çok iyi hazırlayan Teknik Direktör Cenk Laleci’nin de alkışı hak ettiğini belirtmek isterim.

Mehmet Demirtaş: Stat kendilerinin onlar misafir. Gerçekten garip bir durumdu. Benzerine de anca Türkiye liglerinde rastlanır. Menemen ligin başından bu yana 3 maç kazandı. 3’ü de deplasman. Bence böylelikle evlerinde kazanamama serisini de sonlandırdılar. Menemenspor’un dengeleri yavaş yavaş da olsa oturuyor. Rakiplerini doğru analiz etmeye başladılar. Ligde şahlanmış giden, zirveye yürüyen Altay’a çelmeyi taktılar. Menemen’i galibiyetleri adına kutlar, ligin geri kalanında da bu galibiyetin devamını sürdürmelerini dilerim.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

Kapalı