Milliyet Ege’den 90+3 “Silkelen artık Buca”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Ci Group Buca analizi.

Bülent Buda: Sözün bittiği yerdeyiz. Nedir bu ya? Kevgire döndüler. Bağışlayın tekrarlıyorum, kızmayın. Bu takım naylon, yani emitasyon. Kökleri, geleneği, kültürü yok. Lejyonerlerden kurulu bir kalabalık. Bir fiskeyle yıkılabilecek zayıflıkta. Bu proje çökmüştür arkadaşlar. Taşıma ordu, taşıma takımlarla bir kurum oluşturulamaz. Oluşturdum diyorsanız aldanırsınız. Bu noktada radikal kararlar alınmalı ve Ci Group Buca’nın geleceği ciddi anlamda masaya yatırılmalı.

Fatih Tanfer: Ci Group Buca’nın Artvin Hopaspor karşısında aldığı üzücü 5-0’lık mağlubiyet sonrası Kulüp Başkanı Cihan Aktaş, “Bunun izahı yok” diye paylaşım yapmış. Hakikaten böylesine büyük fedakarlıklarla kurulmuş bir takımın böylesine ağır mağlubiyetinin izahı yok. Bence de sözün bittiği yerdeyiz. Ancak futbolda her takımın bir hedefi vardır. Ci Group Buca da kendisine yeni bir hedef belirlemelidir. Bugün itibariyle de bu hedef Play Off yarışı içerisinde olmaktır. Play Off’a girmek için lig sonunda ilk 5 içerisinde olmak gerektiğine göre 16 puanlı Ci Group Buca’nın 3. Karbel ile 4 puan, 4. Erzincan Anagold ile 3 puan, 5. Çatalcaspor ile 1 puan farkı var. Bu da gösteriyor ki Play Off yarışı içerisinde rahatlıkla olabilir ve olmalıdır da. Bu hafta evindeki Tokatspor maçı ile birlikte başarısızlıkların nedeni araştırılıp, çözümleri bulunup yeni bir sayfa açılmalıdır.

Mehmet Demirtaş: Ci Group Buca’da bir şeylerin yolunda gitmediği ortada. Yepyeni bir oluşum. Her kafadan bir ses çıkıyor. Oyuncu grubu bir önceki hocayı beğenmedi yolladı. Yeni gelen hoca bir öncekine göre çok daha avantajlı çünkü Tire 1922 Spor’da beraber çalıştığı en az 5 oyuncusu var kadrosunda. Buna rağmen sahada bir takımdaşlık duygusunun eksikliğini gözlemliyoruz. Toplama bir takım olabilir ancak sizler profesyonelsiniz. Profesyonelliğin gerekliliğini sahaya çıkıp sizlere verilen emeklerin karşılığını sahada aslanlar gibi savaşarak vermelisiniz. Bu ligde her takım Ci Group Buca’dan çekiniyor. O bir gerçek. Ancak gelinen noktada herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekiyor. Türk futbolunun içinde bulunduğu durum ortada. Yokluklar içinde mücadele eden oyuncu arkadaşlarınızı göz önüne alın ve sizlere sunulan imkanların ve formanın hakkını verin. Başta Cihan Aktaş’ın emeklerini boşa çıkarmayın. Sonra son pişmanlık işe yaramaz. Benden söylemesi. Bu haftaki rakip 10 maçta galibiyet yüzü görmeyen Tokatspor. Bu maçtan itibaren çıkışa geçmenizi temmeni ediyor, ligin devre arasında da Cihan Başkan’ın yapacağı nokta transfeler ile bu takımın yükselişe geçeceğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu