Milliyet Ege’den 90+3 “Büyük Altay’a yakışmıyor”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altay analizi.

Bülent Buda: Savrulma ya da yalpalama. Doğrultusu düzelmiyor bir türlü takımın. Akhisar savunmasının bir tür ikramıyla öne geçtikten sonra özellikle Kappel’in girişimleriyle farkı ikiye taşıyıp maçı koparmak olasıydı. Takım bütünlüğünden uzaklaşıp bireysel beklentilere dönüşünce oyun biçimide bozuluyor. Buna birde kalede ve de savunmada yaşanan olumsuzlukları eklersek. 76. dakikada Putsila ikinciyi kaçırdı hemen ardından Akhisar’ın golü geldi. Yani şaka gibi. Orta alan buram buram Tatos kokuyor. Yokluğu derinden duyumsanıyor.

Fatih Tanfer: Altay Akhisar deplasmanında seyircisinin müthiş desteğiyle 1-0 önde olduğu maçta 5 dakikada yediği 2 golle mağlup oldu. Altay bu maçta hakikaten iyi oynadı, inanılmaz goller kaçırdı. Bu süreçte orta saha büyük bir uyum içindeydi. İyi pozisyonlar yakaladı ancak 2. golü atamadı. Sait Hoca’nın ifade ettiği gibi Altay’da artık sözün bittiği yerdeyiz.

Mehmet Demirtaş: Altay öne geçtiği Akhisar deplasmanından boynu bükük ayrıldı. Dengesiz Akhisar defansının altın tepside sunduğu topu Putsila gole çevirse de 5 dakika içerisinde yenilen 2 gol Altay’ı karanlığa itmeye devam etti. Ligin başlarında iyi sonuçları göstermeye alıştırmışlardı bizleri. Şimdi ise umudumuz tükenmeye başladı. Son 4 haftada alınan 4 mağlubiyet Süper Lig iddiasını zora sokuyor. 1. ve 3. bölge arasında geçişler sıkıntılı. Orta alanda topu hücuma taşıyacak oyuncu yok. Tatsız tablo her hafta sürüyor. Bakalım Altay ne zaman toparlanacak ve galibiyetler alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu