Milliyet Ege’den 90+3 “Genç Şeytanlar Uyandı”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altınordu analizi.

Bülent Buda: İki farkla, sevindirici bir sonuç. Çok zorlandılar, yorgun düştüler. Baskı altında yorgun düşmenin tadını da yaşadılar. Oysa baskı altındayken Bolu’dan daha çok net pozisyonları var. Yılların alışkanlığından olmalı sayıca bir miktar fazla top kaybı, geriye yaslanma durumları. Erhan kalesinde sağlam ve dirençli durdu. Bolu’nun eşitliğe hatta öne geçmesine engel oldu. Yorgunluk belirtileri yağış, ağır saha koşulları mı acaba? Ya da rakibin yenilgiden kurtulma isteğiyle baskı futbola yönelmesi mi? Galibiyet çok önemliydi. Çok gerekliydi. Çocukların kendilerine gelebilmesi, yeniden özgüven edinebilmeleri için bu gerekliydi.

Fatih Tanfer: Altınordu, milli maç öncesi Balıkesir’de oynadığı futbolla güven vermişti ve “Ayağa kalkıyor” demiştim. Boluspor karşısında ağır zeminde çok iyi bir performans sergiledi. Kaleci Erhan’dan Anıl’a kadar herkes görevini yaptı. Takım olmanın bütün özelliklerini gösterdiler ve derin bir nefes aldılar. İnanıyorum ki her geçen hafta sistem takımı Altınordu bu çalışmalarının mükafatını görecektir.

Mehmet Demirtaş: İşte arzu ettiğimiz, görmek istediğimiz sonuç bu. 7 hafta sonra gelen ligin 2. galibiyeti Altınordu’nun kıpırdanmasını sağlayacaktır. Aslında geçen hafta Balıkesir deplasmanından alınan 1 puan bu haftanın sinyalcisiydi. 2 haftadır Altınordu beklenen mücadeleyi sahada hissettiriyor. Bu hafta zemin ve hava koşullarına rağmen rakiplerinden daha fazla istekliydiler. Aldıkları bu galibiyet 3 puandan fazlası. Çünkü 2-0’lık sonuç rakiplerini ateş hattına atarken kendilerini bu ateşten çıkarttı. Okan ve Kemal’in attığı goller Altınordu cephesinin kendisine gelmesini sağladı. Bu takım ve bu camia ülke futbolumuz adına çok değerli. Daha iyi seviyelerde görmeyi herhalde herkes istiyordur. Boluspor karşısında alınan zaferin bir başlangıç olmasını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu