Milliyet Ege’den 90+3 “Savaşıp kazanıyorlar”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

 Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Menemenspor analizi.

Bülent Buda: Trtovac yüreğini oyun alanına koyarak oynayanlardan. Sakatlığı talihsizlikti. Çıkıncaya kadar iyi, etkili bir oyun sergileyen Mehmet Boztepe’nin yerine oyuna katılan Ali Özgün seçimi Menemen’in maçı ne kadar istediğinin göstergesiydi. Kalede Selmani’den başlayarak takımın bütününde içtenlik, yardımlaşma ve kazanma isteği var. Bu yanlarını oyuna yansıtarak savaşan, yarışan bir takım görünümüne bürünüyorlar. İlk altıya katılmaları sürpriz değil. Alın terleriyle emeklerinin karşılığını alıyorlar.

Fatih Tanfer: Menemenspor, aldığı 3 puanla müthiş çıkışına devam etti. Menemen gücünü bilerek oynadı, iyi alan daralttı ve 90 dakika boyunca konsantrasyonunu kaybetmedi. Bütün takım koştu ve hatasız oynadı. Cenk Hoca’nın doğru zamanda yaptığı bu hamle de bana göre maçın dönüm noktasıydı. Kısacası Menemenspor İNANDI, İNAT ETTİ VE KAZANDI.

Mehmet Demirtaş: Menemenspor güzel oyununun üzerine her hafta biraz daha koyuyor. Balıkesir karşısında da etkili oyunu ile Menemenspor çok iyi mücadele ederek üst üste galibiyetlerine bir yenisini daha ekledi. Cenk Laleci’nin takıma dokunuşu fikstüre de yansıdı. Cenk Hoca oyuncularla birebir ilgilenen bir spor adamı. Uyguladığı idman taktikleri fazlasıyla işe yarıyor. Bunun yanında takım bir aile ortamı oluşturmuş. Hal böyle olunca sahada iyi sonuçlar alınıyor. Başta İzmir’i daha sonra Menemen’i temsil ettiklerinin bilincindeler. Aferin size çocuklar. İnananlar asla kaybetmezler. Böyle devam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu