Milliyet Ege’den 90+3 “Kaf Kaf, zirveyi hak ediyor”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Karşıyaka analizi.

Bülent Buda: Karşıyaka taraftarı güzel, anlamlı, saygı duyulacak etkinlikler yapıyor. Ev sahibi Cizre, daha baskılı ataklarda önde gibi görünüyor. Lakin tek net pozisyonu var. Karşıyaka akılla, bilinçle oynuyor Cizre’de. Doğukan’ın ilk golü, beceri, teknik, yaratıcılık kavramlarının bileşkesiydi. Baskı altında gibi görünen oyunda Karşıyaka’nın net pozisyon sayısı daha fazla. İkinci golde Mustafa’nın savaşçı, dirençli yapısı, Hakan’ın bitirici vuruşuyla ağlarla kucaklaştığında soluklandı, rahatladı takım. Kalede Mehmet’ten başlayarak takımın birlikte ve de bireysel performanslarında her maç üstüne koyarak gelişme gözleniyor. Geçtiğimiz hafta ne demiştik? Artık bu aşamadan sonra geriye dönüş yasak!

 Fatih Tanfer: Karşıyaka’yı Cizre deplasmanında izlerken büyük bir mutluluk duydum. Takım halinde inanılmaz inançlıydılar. Defans anlayışları tam bir takım savunmasıydı. Hücumda cesurdular. Doğukan, Hakan ve Namık süratli ve etkili oyun oynadılar. Rakibin ağır ve tek hamlelik savunmasını perişan ettiler. Bol pozisyon ve 2 de gol buldular. Karşıyaka’nın artan fizik kondisyonu ile birlikte başta Mustafa Aşan olmak üzere Arif, Metin, Cenk’in her geçen gün performansları artıyor. Bekler Fatih ve Anıl kademelerine zamanında girince hiçbir sıkıntı yaşamadılar. Kısaca Karşıyaka zor deplasmandan 3 puanı aldı ve muhteşem taraftarına büyük mutluluk yaşattı. Soner Hoca doğru zamanda takımına doğru müdahalelerde bulunuyor. Bu da takımı pozitif etkiliyor ve her geçen hafta Karşıyaka’nın deneyimi ve kapasitesini artırıyor. Gurur duyulacak bir Karşıyaka izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tebrikler çocuklar.

Mehmet Demirtaş: İçerisi dışarısı fark etmeden her maç üstün oyunlarıyla maça mutlak favori çıkmaya başladılar. Cizre deplasmanından önce alınan Fethiye galibiyeti takıma büyük moral oldu. Cizre’de de oyun hakimiyetlerini ellerinde tutarak kazanmayı bildiler. Soner Hoca’yla birlikte Karşıyaka adeta yeniden doğdu diyebiliriz. Elbette ki takımın bu kadar kısa sürede toparlanması Soner Hoca’nın sihirli dokunuşlarıyla oldu. Stoperinden bekine, orta sahasından forvetine herkes üzerindeki formanın ve armanın yükünü bilerek oynuyor. Bu seriyi devam ettirmelerini diliyorum. Karşıyaka ayakları yere sağlam basarak bu oyun anlayışla yola devam ettiği takdirde bir üst lige göz kırpacaktır. Gerçekten de Karşıyaka zirveyi sonuna kadar hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu