Milliyet Ege’den 90+3 “Altay vites düşürdü”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altay analizi.

Bülent Buda: Yeni teknik birim için talihsiz bir başlangıç. Cezalılar ya da sakatlar fazla. Osmanlı karşısındaki Altay maçı koparacak güçte bir diziliş değil. Kaleci Cihan dışında umut veren bir eylem gözlemleyemedik. Bir de önceki dönemden gözlemlediğimiz bir geleneğin de sürdürülmesine tanıklık ettik. Alt yapıdan ya da kulübede olan genç adamlara yine şans yok. Neden acaba? Bu denli eksiğe karşın nedir, nedendir bu korkaklık beyler? Biraz da seçimlerinizle yeni isimler kazandırmayı deneseniz. Ali Tandoğan ile arkadaşları beklentileri yüksek bir kuruma geldiler. Hani ne denir? Önümüzdeki haftalara bakalım. Bu arada maçın skoru bence iyi.

Fatih Tanfer: Altay, Osmanlıspor deplasmanında 1 puanla yetindi. Bu maçta da gördük ki takımın en büyük sorunu kendi yarı sahasında yaptıkları top kayıpları. Erhan’ın pasında Marco gibi bir golcünün pozisyonu gole çevirmesi gerekirdi. Gelinen noktada lider Hatayspor’dan 13, ikinci Akhisar’dan 8 puan geride kalındı. Ama adı Büyük Altay olduğu için ona hiçbir zaman umutsuzluk yakışmaz. Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

Mehmet Demirtaş: Altay, Osmanlı deplasmanından 1 puan ile döndü. Ali Tandoğan “Takımda çok kaliteli ayaklar var, ancak sahada aynı dili konuşmuyorlar” diyor. Evet bireysel açıdan kadroya bakacak olursak tek tek kalite kokan ekip. Fakat iyi bir yemek sunmak için iyi malzemeler tek başına yeterli olmuyor. İyi bir aşçı, o malzemeleri doğru bir tarifle bir araya getirip lezzet katacak baharatlar ekledikten sonra hem gözün hem de midenin doymasını sağlamalıdır. Burada büyük iş Tandoğan’a düşüyor. Cezası gereği bu karşılaşmayı tribünden izleyen Tandoğan, saha kenarında bakalım takıma nasıl etki edecek. Biz İzmir’in köklü takımlarından olan Altay’ın doğru kontrol ve doğru hamleler ile başarıya ulaşacağını düşünüyoruz ve istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu