Milliyet Ege’den 90+3 “Şeytan artık uyandı”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Altınordu analizi.

Bülent Buda: Zor zamanlardan geçiyorlar. (Geçiyoruz). Alışılmadık bir manzara. Kaygı, kuşku bir arada. Seçtiğiniz modelin karşılığı her defasında cuk oturmuyor. Hiçbir kulübün cesaret edemediğini ödün vermeksizin sürdürürek tasasız, kaygısız bir yolculuk olanaksız. Takımın tüm kadrosu yetenekli. Çoğunluğu gelişmeye açık. Alt sıralarda sorunlu bir takımı bile yenebilmek için bu denli zorlanıyor, ya da sorun yaşıyorsanız ya eldekiler kendilerini daha çok geliştirecek ya da uygulanan politikanın bir yerini delmek gerekecek.

Fatih Tanfer: Kendisi için hayati önem taşıyan Adanaspor karşısında Kemal Rüzgar’ın 75. dakikada penaltı golüyle 3 puanı alıp 14. sıraya yükseldi ve derin bir nefes aldı. Altınordu’da golcüler bulduğu pozisyonları değerlendirse hiçbir sıkıntısı kalmayacak. Hüseyin Hoca da rakibinin oyun anlayışına göre anlık taktik değişiklikleriyle takıma doğru müdahale etti. Takımda kazanma arzusu üst düzeydeydi ve başardılar. Bu hafta rakip Bursaspor. Her iki takımın da şiddetle 3 puana ihtiyacı var. Kolay gelsin.

Mehmet Demirtaş: Ligde haftalar ilerledikçe futbolcuların ayakları birbirine daha fazla dolanıyor. Hele ki Altınordu gibi bir hafta düşme hattı içerisinde diğer hafta orta sıralardaysanız futbolcuların heyecanı tarif edilecek gibi değil. Çok kritik bir karşılaşmadan kritik 3 puan hayati önem taşıyor. 1-0 olsun bizim olsun, esas sonu güzel olsun. Balıkesirspor karşılaşmasından sonra Altınordu’nun oyununda bir değişim var diye düşündüğümüzü iletmiştik. 4 maçta toplanan 7 puan bu zor sezonda can simidi oldu. Madalyonun diğer yüzü gibi olan ligin ikinci yarısı daha derli toplu ve kazanmayı bilen bir Altınordu görmeyi umarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu