Milliyet Ege’den 90+3 “Buca yokları oynuyor”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Ci Group Buca analizi

Bülent Buda: Sözün bittiği yerdeyiz. Artık ne diyebiliriz ki? Bir tür tükenmişlik hali. Hiçbir amacı kalmamış, var olan perişan durumu düzeltmek için gerekli çabaya gereksinim duymayan yeteneklerinin çok uzağında oyun alanı eylemleriyle. Bundan böyle benden bir şey olmaz hali. Pes vallahi. Diyecek söz bulamıyorum.

Fatih Tanfer: Ci Group Buca evinde kendisiyle aynı puanda olan Düzcespor’u yenemedi ve 1 puana razı oldu. Lider Erzincan’ın 13 puan gerisinde. Ligin 8. haftasından itibaren belirttiğim düşüncemi tekrarlıyorum. Bu takımın olmazsa olmazı Play Off oynamaktır. Bunun içinde ilk 5’e girmek gerekiyor. Şuan 5. Çatalca’nın 4 puan gerisinde olduğu düşünülürse bu hedef hiç de zor değildir. Devre arasında yapılacak gerekli olduğuna inandığım düzenlemeler yapıldıktan sonra yetenekli futbolcularının da görevlerini bilerek oynamasıyla hedefe ulaşması hiç de zor değil.

Mehmet Demirtaş: Golsüz ve tatsız bir maç izledik. Pozisyon üretimi ve final dokunuşlarında sıkıntı yaşayan Buca, golü bulamadı. 4-4-2, 5-4-3, 3-5-2.. sayısal olarak Buca sahaya bir dizilimle çıkıyor evet ancak oyunun içinde futbolcuların kafasında bir dizilim yok gibi. Oynadıkları oyun ve maç sonunda ortaya çıkan skorlar tatmin edici değil. Galibiyeti unuttular resmen. En son 3 Kasım’da Tokatspor maçında galibiyet aldılar. Yani o günden bu güne 6 karşılaşma geçmiş. Uzun bir süre. Tekrar galibiyeti hatırlamaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu