Milliyet Ege’den 90+3 “Efsane olma yolundalar!”

Milliyet Ege'nin usta kalemleri, haftalık analizleri ve yorumları ile İzmir takımlarını değerlendiriyor...

Milliyet Ege’nin usta isimlerinden haftalık Menemenspor analizi.

Bülent Buda: Adana’da zemin kötü. İyi oyun zor iş. Ama üstesinden geliyorlar. 3 tane gol. Hazırlanışı, final dokunuşlarıyla futbol literatürüne girer. Hüseyin’in kaç ciğeri var? Kas dokusunun gücü ile yürekten oynayışı. 9 numara sahanın her yerine koşar üstüne iki gol de atabilir mi? Vallahi müthişti. 3 golün ikisi sol kanattan biri sağ kanattan servis edildi. Üçüncü golün başlangıç yeri Ali Keten. Topu kapışı, çıkışı, Alberk’e geçirişi şiir gibi. Özellikle ilk 45 Selmani’den başlayarak makine düzeniyle işleyen, kusursuz bir mekanizmaydı. Ya Alberk’in başını kaldırarak adrese teslim arkaya kestiği top ? Premier Lig’de izlediklerimin tıpkısı, aynısı, fotokopisi sanki. Canberk haftalar sonra ilk 11’de sanki hep varmış gibiydi. Oyuncuların koşularına istekli, coşkulu görünümlerini her hafta üstüne koyarak geliştirmeleri ders niteliğinde. Bravo doğrusu, ne kadar övünseler azdır.

Fatih Tanfer: Menemenspor için 18 Ağustos 2019 tarihli 90+3 köşemizde başlığımız şöyleydi, ‘MENEMEN HERKESİ ŞAŞIRTACAK’. Futbolseverler şaşırıyor. Ancak biz bunu 5 ay önceden haber verdiğimiz için mutluluğumuz ikiye katlanıyor. Yakinen izlediğimiz Menemen’de kaleci Selmani’nin yeni transfer Ali Keten’in, Trotavac’ın, Hüseyin’in, Ali Özgün’ün Kaptan Taşkın’ın, Ercan’ın, Alberk’in nasıl oynadığını, Murat’ın nasıl koştuğunu gayet iyi biliyorduk. Cenk Hoca da geldikten sonra yaptığı dokunuşlarla takımın mücadele gücünü üst düzeye çıkarttı. Hem oyun anlayışı hem de oyuncular gelişti. İşte Hüseyin. Bu hafta iki gol attı en önemlisi rakip defansı canından bezdirdi. Öz güvenleri üst düzeyde. Kısacası Menemenspor heyecan ve mutluluk veren bir takım oldu.

Mehmet Demirtaş: 9 maç, 6 galibiyet, 3 beraberlik, toplanan 21 puan. Cenk Laleci ile birlikte Menemenspor adeta küllerinden doğdu. Türk Futbolu’na bu sezon damga vuran teknik adamlarından birisi kuşkusuz Laleci. Türk takımlarında yaşanan teknik adam değiştirme silsilesinde Cenk Laleci bulunmaz bir kumaş. İlk yarı tamamlanmadan kendini kanıtladı bile. Tabi ki takımın emeği, hırsı, mücadelesi çok önemli ancak ‘Bir teknik direktörün bir takıma dokunuşu ne kadar etkili olur?’ sorusunun en güzel cevaplarından biri. Menemen’in içinden çıkmış bir isim olması ona artı güzellik katıyor. Menemenspor yeni nesil futbol mantalitesinin sahaya yansımasını Cenk Hoca’ya borçlu. Antrenman temposu, takımla olan birebir dialogları, kadro tercihleri takımının iyi olmasında en büyük etkenlerden. Bir de oyuncuların içinde kalarak bir arkadaş edasıyla onları motive ediyor. Yeşil sahaya bakacak olursak, Selmani’den Hüseyin Çolak’a, Mehmet Boztepe’den Taşkın’a, Tayfun’a ismini sayamadığım herkes futbol oynamaya hevesli. Başta Cenk Laleci olmak üzere bu takımın formasını mücadelesiyle terleten her oyuncuyu tek tek tebrik ediyor, güzel oyunun devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu